18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie pierwszy, który lubił się przelecieć

Kuchciński nie jest pierwszy. Inny marszałek też ma słabość do lotów

07.08.2019  17:57
Kuchciński nie jest pierwszy. Inny marszałek też ma słabość do lotów
Kuchciński nie jest pierwszy. Inny marszałek też ma słabość do lotów Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Lotami marszałka Kuchcińskiego żyje cała Polska. Nic dziwnego, w końcu oszukał całą masę osób i wciąż na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się, że nie jest on pierwszym marszałkiem ze szczególną słabością do samolotów. 

Odkąd na jaw wyszło, że marszałek Kuchciński latał rządowym samolotem w prywatnych celach - wszyscy mówią tylko o tym. Nic dziwnego, polityk latał nie tylko za nasze pieniądze, ale jeszcze wszystkich nas oszukał. Na marszałka wściekły jest nawet Jarosław Kaczyński, a w mediach co raz częściej przebrzmiewają głosy o rychłej dymisji Kuchcińskiego.

Kolejny marszałek lubi się przelecieć

Jak się okazuje, nie tylko Marek Kuchciński z rodziną i przyjaciółmi latali sobie beztrosko rządowymi samolotami - inny marszałek również miał swego czasu podobne upodobanie. Mowa o Stanisławie Karczewskim - marszałku Senatu, który w marcu 2018 roku zabrał na pokład samolotu żonę i wnuki, a potem udał się na uroczystości do Budapesztu. 

Pytany o tę sprawę... Najpierw zaprzeczył.

Jednakże kilka godzin po konferencji prasowej najwyraźniej odświeżyła mu się pamięć.

Owszem zdarzały się sytuacje, w których byłem zapraszany do złożenia wizyty z małżonką. Było kilka wizyt zagranicznych, które odbyłem w towarzystwie swojej żony. Jeden wyjazd odbywał się również z całą moją rodziną. Ale wtedy zwróciłem się do kancelarii o zwrot kosztów za podróż moich wnuków - powiedział później Karczewski Gazecie Wyborczej.

Wtedy w Budapeszcie Karczewskiego odznaczono Wielkim Krzyżem Orderu Zasługi Węgier, takie samo wyróżnienie spotkało tego samego dnia Kuchcińskiego - widać nie tylko upodobania do lotów dzielą Ci dwaj panowie. 

Kancelaria Senatu zapowiedziała już, że "w najbliższym czasie" opublikuje dokładny wykaz lotów marszałka.

Czytaj także