18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

postprawda dla wyborców

Kuchciński "spowiada się" z lotów w TVP: plotki i pomówienia

Emilia Waszczuk
05.08.2019  19:37
Kuchciński "spowiada się" z lotów w TVP: plotki i pomówienia
Kuchciński "spowiada się" z lotów w TVP: plotki i pomówienia Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/Wikipedia

Marszałek Marek Kuchciński udzielił wywiadu TVP i wyjaśnił, że loty rządowym samolotem z rodziną to nic złego. Opozycja się czepia, media roznoszą plotki, a on jest wybitnym politykiem wybitnej partii.

Cała Polska huczy o lotach marszałka Kuchcińskiego z rodziną rządowymi samolotami, a TVP robi swoje. Z telewizji publicznej widzowie nie dowiedzą się, ile było lotów i jakie nowe fakty ujawniane są w sprawie. W TVP marszałek tłumaczy, że to wszystko nagonka i plotki, on robi dobrze, a jego poprzednicy byli źli.

Loty wyceniono na ponad 4 miliony złotych - podaje Onet.pl. W jednym z nich udział brała jedynie małżonka Kuchcińskiego - z Rzeszowa do Warszawy leciała bez męża, za co marszałek zapłaci teraz prawie 30 tysięcy złotych. W sumie rodzinnych lotów było aż 23!

Loty Kuchcińskiego? A za PO...

Tymczasem w TVP rządzi postprawda. Jaka? Marszałek obwieszcza: to pomówienia. Lot był, ale jeden. A tak poza tym, inni też tak robili, więc i ja mogłem.

Raz moja żona skorzystała - powiedział. - Moje działania nie były precedensowe prawie wszyscy moi poprzednicy w ubiegłej kadencji też korzystali z samolotów. Była taka praktyka przyjęta w wielu krajach - tłumaczył się w TVP Info.

Aby się trochę wybielić, zaczął opowiadać o tym, jaki jest zapracowany i ile dobrego robi dla Polski i Polaków.

Jedną z przyczyn obecnej popularności Sejmu jest to, że od początku zachęcałem posłów, by wychodzili na zewnątrz do ludzi, by organizowali spotkania. Sam to czyniłem - moje podróże poza Warszawę to udowadniają. To jest forma konsultacji społecznych - wyjaśnił.

Sejm jest sprawny i skuteczny i to bardzo irytuje nie tylko opozycję, ale i czynniki zewnętrzne, które ujawniają się w mediach. Media nie mają argumentów, używają argumentów plotkarskich i wprowadzają bezpodstawne pomówienia - oznajmił.

Przeczytaj więcej
Komentarze