18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Siła jest kobietą?

Kuchciński zrezygnował. Mamy nowego marszałka Sejmu

09.08.2019  16:25
Kuchciński zrezygnował. Mamy nowego marszałka Sejmu
Kuchciński zrezygnował. Mamy nowego marszałka Sejmu Fot: Piotr Molecki/East News

Po aferze lotniczej Marek Kuchciński podał się do dymisji. Na oficjalnej konferencji i on, i Kaczyński twierdzili, że odchodzi z uwagi na zdanie opinii publicznej. Wiemy już, kto został nowym marszałkiem Sejmu.

Afera z lotami Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem, z rodziną i znajomymi - za nasze pieniądze, poniosła się po Polsce echem. Wszystkie media po tym, jak Radio Zet ujawniło prawdę o podróżach marszałka - pisały głównie o tym.

Na oficjalnej konferencji, na której pojawił się Marek Kuchciński i Jarosław Kaczyński - politycy oznajmili, że ten pierwszy odchodzi ze swojego stanowiska. Jak zapewniali - marszałek wcale nie złamał prawa, ale PiS chce rządzić tak, jak tego pragną ludzie i sugerując się zdaniem opinii publicznej - na taki a nie inny krok się zdecydowali.

Mam nowego marszałka Sejmu

Politycy długo dyskutowali, co z aferą zrobić, spędzając godziny na Nowogrodzkiej. Zdecydowali jednak na to, co przyniesie im w wyborach największą, spodziewaną korzyść. Ruch pod tytułem "robimy tak, jak chcą wyborcy" ma tu swoje znaczenie. 

Teraz PiS poszedł o krok dalej - aby zyskać jeszcze większa sympatię wyborców, na nowego marszałka wybrał kobietę. Ewidentnie partia stara się pokazać tym to, że mana względzie docenianie w tej samej skali obu płci. Można wręcz przytoczyć feministyczny slogan: "siłą jest kobietą".

Wśród potencjalnych kandydatek podczas wyboru marszałka Sejmu wymieniono same panie: Elżbietę Witek, Urszulę Pasławską oraz Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Ostatecznie nowym marszałkiem została (bez większych zaskoczeń) Elżbieta Witek.

Myślicie, że tym razem bardziej będzie uważała na afery niż jej poprzednik? Kolejnego wizerunkowego ciosu Prawo i Sprawiedliwość może nie znieść.