18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Muzyk broni religii

Kukiz zaorał Biedronia. "Pedaliada i ping-pong w ustach"

08.05.2019  08:56
Paweł Kukiz kontra Robert Biedroń - ostre starcie na Facebooku
Paweł Kukiz kontra Robert Biedroń - ostre starcie na Facebooku Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Tęczowa Matka Boska Częstochowska z Polski wywołała burzę nawet w USA. Policja zatrzymała kobietę podejrzaną o profanację (Elżbieta Podleśna), która może nawet trafić do więzienia, co rozjuszyło wiele osób. Sprawę skomentował Robert Biedroń, a jego wypowiedź doprowadziła Pawła Kukiza do wrzenia. Czyżby były wokalista Piersi inspirował się Krystyną Pawłowicz?

Matka Boska Częstochowska z tęczową aureolą podzieliła Polaków. Jedni uważają taki wizerunek za barbarzyństwo i profanację, domagając się surowej kary dla zatrzymanej przez policję kobiety. Inni twierdzą, że najważniejsza jest wolność artystyczna, a tęczowa aureola nie jest obraźliwa. Akcję w obronie Podleśnej zapowiedzieli m.in. Obywatele RP.

Biedroń kontra Kościół

Robert Biedroń na konferencji prasowej stwierdził, że aktywistka Elżbieta Podleśna nie powinna zostać zatrzymana, bo to złamanie zasad demokracji. Zapowiedział, że partia Wiosna złoży projekt ustawy znoszący artykuł dotyczący obrazy uczuć religijnych. Wspomniał też o „talibach religijnych” i europejskiej wolności artystycznej.

Paweł Kukiz nie wytrzymał i odpowiedział partnerowi Krzysztofa Śmiszka na Facebooku. Twierdzi, że Biedroń i jego „żonomąż” zbijają kapitał polityczny na „pedaliadach i neobolszewickim liberalizmie”, a swoją estetykę narzucają w sposób faszystowski.

Pamiętaj, Panie Biedroń, że nasi Przodkowie ginąc w walce o Ojczyznę, ściskali w dłoniach święte dla Nich medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej, krzyżyki, różańce. Dla mnie może Pan chodzić z ping-pongiem w ustach i wyćwiekowanej obroży z tabunem podobnych Panu kolegów- Pańska sprawa i nic mi do tego. Ale wara od mojej wiary. Wara od symboli, które dla mnie są ważne – napisał Kukiz na Facebooku.

Biedroń w Częstochowie

Robert Biedroń coraz ostrzej atakuje Kościół w Polsce, domagając się świeckiego państwa. W tym tygodniu zwołał konferencję u stóp Jasnej Góry w Częstochowie, gdzie m.in. pochwalił porównanie Kościoła do świni w błocie. Za tę wypowiedź Biedronia zaatakowała Krystyna Pawłowicz.

Kukiz Facebook

logo Tu się dzieje