18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokazał "nowy projekt"

Kukiz kpi z odbudowy Notre Dame. Fani: "jaki Ty głupi jesteś!"

30.04.2019  11:07
Paweł Kukiz kpi z odbudowy Notre Dame
Paweł Kukiz kpi z odbudowy Notre Dame Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Paweł Kukiz postanowił zażartować z odbudowy zniszczonej pożarem katedry Notre Dame i wstawił na Facebooka zdjęcie "nowego projektu" świątyni. Fani są oburzeni.

Katedra Notre Dame spłonęła w nocy 15 kwietnia, a wydarzeniem tym żył cały świat. Francuzi pogrążyli się w żałobie po jednym z największych zabytków Paryża, katolicy - po utracie ważnej świątyni.

Po pożarze zaczęło się śledztwo i spekulacje. Choć biegli śledczy zapewniali, że nie doszło do podpalenia, a pożar wybuchł najprawdopodobniej w wyniku spięcia lub nieumyślnego zaprószenia, Polacy wiedzieli swoje: to wina islamizacji Europy i niebywały znak od Boga!

Kukiz "żartuje" z odbudowy Notre Dame

Choć dociekania na temat przyczyn pożaru ucichły, a we Francji powoli planowana jest odbudowa świątyni, niektórzy nie powstrzymują się od komentarzy. Część z nich nie należy jednak do najmądrzejszych, całkiem jak ten Pawła Kukiza - ex-śpiewaka i polityka, który czasem traci panowanie nad swoimi mediami społecznościowymi.

Kukiz postanowił przekazać swoim fanom i światu swój pogląd na przyszłość Notre Dame i Francji. Dał się ponieść teorii o wspomnianej już islamizacji i zawyrokował - w miejscu katedry powstanie meczet!

Fani wściekli na Kukiza

Choć komentarz Kukiza miał być żartem, ilustrowanym czymś zbliżonym do niezbyt dobrze wykonanego mema, fani są oburzeni. Oskarżają polityka o głupotę, propagandę i powielanie stereotypów.

No no, poważny post poważnego polityka! - pisze jeden z nich.

Ja pier*olę! Tak to jest ja się ma syf zamiast mózgu. A potem się dziwisz człowieku, że nikt na Ciebie nie głosuje. Idź lepiej do kościoła się pomodlić, bo internet to nie dla Ciebie - oburza się inny, a to tylko ułamek tego, co Fani Kukiza pisali pod zamieszczonym przez niego zdjęciem.

Niektórzy dopytują nawet, czy aby znowu ktoś nie włamał mu się na konto. Całkiem tak, jak za każdym razem, gdy w jego social mediach pojawi się post, którego "poważny polityk" powinien się wstydzić. 

giphy
Przeczytaj więcej
Komentarze