18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kukiz robi rachunek sumienia po tragedii w Gdańsku "Muszę się pozbierać, ochłonąć"

Redakcja
18.01.2019  14:18
Kukiz po śmierci Adamowicza znika z mediów
Kukiz po śmierci Adamowicza znika z mediów Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Piosenkarz i poseł Kukiz'15, Paweł Kukiz zapowiedział, że na jakiś czas zniknie z mediów. To reakcja na śmierć Pawła Adamowicza i szerzącą się w sieci mowę nienawiści.

Paweł Kukiz dołączył do znanych, którzy publicznie zabrali głos po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Udział w dyskusji od niedzieli wzięło wielu polityków i celebrytów. Jako jedna z pierwszych zareagowała Krystyna Pawłowicz, która oskarżyła Jerzego Owsiaka o szerzenie nienawiści, a później kasowała swoje wpisy z Twittera. Wypowiadał się też Janusz Korwin Mikke, który uznał, że w Polsce powinna zostać przywrócona kara śmierci. Antoni Macierewicz oznajmił z kolei, że morderstwo Adamowicza nie było polityczne i zaskoczył interesującą teorią.

Temat podjęły też gwiazdy, między innymi Skiba, który stwierdził, że "Adamowicz był niewygodny, więc go usunęli" czy Wojciech Cejrowski, który śmierć prezydenta zestawił z morderstwami mafiozów.

ZOBACZ:  Zabójca Pawła Adamowicza planował zamach na Andrzeja Dudę? Nowe fakty

Paweł Kukiz zdobył się na refleksje. Przeprasza

Paweł Kukiz nie skomentował bezpośrednio śmierci Pawła Adamowicza, nie wysnuł też żadnej związanej z nią teorii. Gwiazdor/polityk przyznał, że morderstwo w czasie finału WOŚP w Gdańsku wywołało u niego szok oraz skłoniło go do zadumy i refleksji.

Odmówiłem wszystkie swoje wizyty zaplanowane w mediach po informacji o zabójstwie prezydenta Adamowicza... Nie chcę "komentować" i brać udziału w różnych dyskusjach. Za wcześnie. Najpierw sam muszę się pozbierać, ochłonąć po tym wszystkim... - napisał na Facebooku.

Kukiz przyznał, że zdarzało mu się pisać w mediach społecznościowych rzeczy, które można by uznać za kontrowersyjne, kilka razy "przekroczył granice". Stwierdził, że jeśli chcemy w Polsce walczyć z nienawiścią, musimy zacząć sami od siebie i właśnie to zamierza teraz uczynić.

Przeglądałem różne swoje wpisy. Niestety były i takie, w których przekroczyłem granice. Nie będę ich kasował, bo byłoby to chowaniem głowy w piasek i tchórzostwem. Ale wiem jedno - jeśli chcemy chociaż trochę załagodzić wszechobecną nienawiść to musimy zacząć od siebie.
Spróbuję zrobić wszystko, by więcej granic nie przekraczać a jeśli mi się to zdarzy, proszę - upominajcie mnie. Ale umówmy się, ze nie będziecie zaczynać tych upomnień od zdania: "napluć ci w ryj to mało, szmato" - napisał gwiazdor na swoim profilu na Facebooku.

Pod swoim wpisem Paweł Kukiz załączył także link do piosenki "Modlitwa o wschodzie słońca", w której śpiewał: "zbaw mnie od nienawiści
i ocal mnie od pogardy Panie...".

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze