18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jego koniec?

Kurski grozi Kaczyńskiemu? Chce zmiany premiera!

Wojciech Kozicki
06.12.2022  15:28
Kurski grozi Kaczyńskiemu? Radio ZET: chce dymisji Morawieckiego
Kurski grozi Kaczyńskiemu? Radio ZET: chce dymisji Morawieckiego Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Jacek Kurski to już nie prezes TVP, ale wciąż polityk PiS i ma wpływ na polską politykę. Stawia Kaczyńskiemu warunki i domaga się dymisji premiera Morawieckiego? PiS z pewnością nie zostanie pokonane w wyborach przez lichą opozycję. PiS przegra samo ze sobą?

Jacek Kurski jako prezes TVP skutecznie dbał o to, co myślą Polacy. Ujawniono, że szybko wróci do polityki i obejmie ważne stanowisko w rządzie? Jak ujawnia Radio ZET, wciąż ma wpływ na rząd i Jarosława Kaczyńskiego... a przynajmniej chciałby mieć! Były szef telewizji publicznej postawił Jarosławowi Kaczyńskiemu twarde warunki. Kurski miał zażądać dymisji premiera Mateusza Morawieckiego i utrzymania "skutecznej linii" Telewizji Publicznej.

Kurski chce rządzić PiS? Odpowiedź Kaczyńskiego

Jak wynika z informacji Radia ZET, Kurski domaga się, aby nowy członek zarządu TVP objął też funkcję szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zagroził również, że nie będzie wspierał kampanii wyborczej PiS w 2023 roku, gdy jej twarzą będzie Mateusz Morawiecki. Kaczyński miał jednak nie ugiąć się pod żądaniami Kurskiego. Efekt? „Jacek Kurski nie będzie prowadził kampanii wyborczej PiS, właśnie szuka sobie zajęcia z dala od bieżącej polityki”.

Kurski tłumaczył prezesowi Kaczyńskiemu, że TVP jedzie na ramówce rozpędzonej przez niego. Do końca wiosny dzięki temu zabezpieczony jest program telewizji. Potem, jak powiedział Kurski, telewizja publiczna straci impet, bo już podejmowane są błędne, nietrafione decyzje, które odłożą się w czasie – ujawnił informator Radia ZET.

Jarosław Kaczyński w Radiu Wrocław przyznał, że rząd ma propozycje pracy dla Kurskiego, ale on na żadną nie chce się zgodzić.

Tymczasem, chociaż Kurskiego w TVP nie ma, to rząd płaci mediom publicznym gigantyczne dotacje. Ktokolwiek by tam nie rządził, Polacy nadal będą płacili.

Czytaj także