18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany w PiS

KURSKI WRACA! Kaczyński już mięciutki jak bułeczka?

Wojciech Kozicki
28.11.2022  17:51
KURSKI WRACA! Kaczyński już mięciutki jak bułeczka?
KURSKI WRACA! Kaczyński już mięciutki jak bułeczka? Fot: WOJCIECH STRóżYK/REPORTER/East News

Jacek Kurski, czyli był prezes TVP i wielki fan disco polo, wraca do polityki? Newsweek ujawnia, że Jarosław Kaczyński szykuje zmiany w rządzie i chce mieć pod ręką zaufanego członka PiS. Kurski zostanie ministrem... a może celuje wyżej?

Chyba nikt nie oczekiwał, że Jacek Kurski po upupieniu i wysiudaniu będzie bezczynnie delektować się polityczną emeryturą. Ujawniono, że ostatnio kilkukrotnie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Mówiło się już, że obejmie utworzone na nowo ministerstwo cyfryzacji, ale był prezes TVP może dostać od prezesa PiS znacznie więcej. Do końca roku wejdzie do rządu?

Szok w PiS. Kurski wraca na wybory i do rządu

Jak ujawnia Neesweek, Kaczyński „miał skruszeć” i podobno Kurski dostanie miejsce na listach PiS w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Czy wystartuje z rodzinnego Trójmiasta? Może postawić na Warszawę, gdzie miał ostatnio kupić dom. Co więcej, ma namawiać Kaczyńskiego, by pozbyć się Morawieckiego ze stanowiska premiera. Sugeruje, że mógłby go zastąpić Brudziński, Błaszczak, Sasin lub sam Kaczyński. Newsweek pisze również, że Kurski chciałby objąć bardzo istotną rolę w sztabie wyborczym PiS.

Zwolnienie było karą dla Jacka, dlatego nie dostał żadnego stanowiska od razu, bo to byłoby niewychowawcze, ale do końca roku wejdzie do rządu - miał mówić "Newsweekowi" rozmówca z PiS.

Cokolwiek by się nie stało i jakiekolwiek zajmie stanowisko, to pewne jest jedno… Polacy za to zapłacą.

Czytaj także