18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chce integracji w UE

Wiemy na kogo zagłosuje Kwaśniewski. Poparcie zaprocentuje?

Wojciech Kozicki
19.03.2019  12:48
Kwaśniewski o wyborach - ma już swojego kandydata
Kwaśniewski o wyborach - ma już swojego kandydata Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER/East News

Były prezydent i ofiara choroby filipińskiej Aleksander Kwaśniewski jest zatroskany o przyszłość Unii Europejskiej. W programie „Kropka nad i” opowiedział na kogo zagłosuje w majowych wyborach do parlamentu europejskiego. To trzeźwa ocena sytuacji politycznej, czy chlapnął coś, czego będzie żałował?

Lubisz takie teksty? Dołącz do nas na Facebooku

Eurowybory w maju będą najważniejsze w historii Unii Europejskiej. Tak przynajmniej uważa Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem kluczową rolę odegra Polska, która może osłabić lub wzmocnić wspólnotę.

Mamy ciągle w większości siły proeuropejskie, które uważają, że integracja jest potrzebna, że popełniono błędy, ale należy je naprawić i trzeba dalej integrację utrzymać, a nawet pogłębiać - mówił, zaznaczając, że "mamy bardzo silny ruch w wielu krajach, który jest przeciwko Unii Europejskiej, który bardzo by się ucieszył, gdyby Unia Europejska upadła, gdyby brexitów było więcej w innych krajach" - powiedział Kwaśniewski Monice Olejnik.

Kwaśniewski kontra Kaczyński

Kwaśniewski skrytykował PiS i ostrzegł, że Jarosław Kaczyński dokona marginalizacji Polski. Powiedział, że ratunkiem może być Koalicja Europejska. Jego zdaniem kandydaci tacy jak Marek Belka, Janusz Lewandowski i Włodzimierz Cimoszewicz byliby nową energią dla Europy.

Były prezydent zadeklarował Monice Olejnik, że odda głos na Cimoszewicza.

Opozycja dokonała wielkiej rzeczy, powstała Koalicja Europejska, to stwarza ludziom nadzieję. Ja w końcu będę miał na kogo głosować w Warszawie. Zagłosuję nie tylko z przekonaniem, że to znakomity człowiek, który w parlamencie świetne będzie Polskę reprezentował i walczył o nasze interesy, ale od wielu, wielu lat zagłosuję na kogoś z radością. Więc samo powstanie Koalicji Europejskiej jest dużym wydarzeniem i tego nie wolno bagatelizować – zachwycał się Kwaśniewski opozycją i Cimoszewiczem w programie „Kropka nad i”.

Kwaśniewski o Biedroniu

Kwaśniewski ocenił także polityczną inicjatywę Biedronia i jego partnera Śmiszka. Uważa Wiosnę za "interesujący eksperyment". Przy okazji prezydent zaapelował do polityka-geja, by „nie epatował młodością”.

Przeczytaj więcej
Komentarze