18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawił jak zmienił świat

Wałęsa odleciał: podoba mi się komunizm

Wojciech Kozicki
22.11.2022  13:20
Lech Wałęsa odleciał: podoba mi się komunizm [WIDEO]
Lech Wałęsa odleciał: podoba mi się komunizm [WIDEO] Fot: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Lech Wałęsa we Meksyku urządził intelektualną fiestę, a jego kolejne wypowiedzi były jak rozwalanie piniaty. Były prezydent i obecnie internetowy influencer chce oddać Europę pod władzę Niemiec i przyznał, że podoba mu się komunizm. Trzeba przyznać, że ktoś to odważył się na taką wypowiedź, z pewnością nie jest cienkim Bolkiem!

Były prezydent Lech Wałęsa wygłosił w Meksyku przemówienie na prawicowym kongresie w ramach Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej. Mówił m.in., że jako prawicowiec popiera globalizację i podkreślał, że przyczynił się do zakończenia sowieckiego komunizmu i zjednoczenia Niemiec. Co więcej, opowiada się za dominacją Niemiec w Europie.

Wałęsa o swojej roli w historii świata. Chciał obalić Rosję i Chiny?

Lech Wałęsa w Meksyku przedstawił się jako „człowiek sukcesu, który rozbijał stary i niedobry porządek świata”. Co więcej, chciałby, aby „zorganizowanie Europy powierzyć Niemcom”. Zaskoczył również stwierdzeniem, że w teorii podoba mu się komunizm, bo „ładnie mówi, dobrze proponuje”.

Nie dość, że sam obalił komunizm, to chciał „zrobić porządek z Rosją i Chinami”. Co go powstrzymało?

Pomogłem zakończyć komunizm sowiecki. Pomogłem zakończyć układ warszawski. Pomogłem wycofać wszelkie wojska, które od drugiej wojny światowej były w różnych państwach komunistycznych. Pomogłem też zjednoczyć Niemcy. Ja chciałem zrobić porządek z Rosją i z Chinami w tamtym czasie. Ale wielcy tego świata zorientowali się i udowodnili mi, że to jest zbyt niebezpieczne jak na tamte czasy – spijał sam sobie z dziubka Wałęsa w Meksyku.

Czytaj także