Ten wąs niejedną izbą trząsł

Wałęsa wraca do polityki. Pokona PiS?

Wojciech Kozicki
29.11.2022  20:40
Lech Wałęsa wraca do polityki. Ma plan na wybory i zniszczenie PiS
Lech Wałęsa wraca do polityki. Ma plan na wybory i zniszczenie PiS Fot: Rex Features/East News/Action Press/Shutterstock

Lech Wałęsa to żywa historia, ale nie „już historia”, bo do historii jeszcze przejść nie chce. Legenda Solidarności pragnie wrócić do polityki. Czy opozycja w walce z PiS zechce skorzystać z pomocy wąsatego mędrca z internetu?

Lech Wałęsa wraca do życia… i to dosłownie! Niedawno już zapowiadał swoją śmierć, ale teraz wraca do świata polityki. Chce pomóc zjednoczyć się opozycji, by mogła wygrać przyszłoroczne wybory. W „Fakcie” ogłosił, że „trzeba przygotować rozwiązania”, więc chce się przyłączyć do walki z PiS.

Wałęsa chce z opozycją wygrać wybory. Jaki ma plan?

79-letni Lech Wałęsa przy okazji chwali Tuska za jego plan zjednoczenia opozycji i trzyma za niego kciuki. Porównał go do siebie sprzed lat.

Chcę pomoc opozycji. Zamierzam się włączyć, aby doprowadzić do zjednoczenia .Paru mądrych ludzi musi usiąść po cichutku, przygotować rozwiązania i wyjść z konkretnymi propozycjami  - enigmatycznie zapowiedział Lech Wałęsa. (Fakt)

Zdaniem Wałęsy, opozycja ma szanse pokonać Prawo i Sprawiedliwość, bo w obozie Zjednoczonej Prawicy pojawiają się tarcia i konflikty. Łatwo jednak nie będzie. Były prezydent donosi, że ”oni są tak uzależnieni i tak powiązani hakami, że na siłę mogą trzymać się razem”.

Uważam, że Ziobro ma haki na Kaczyńskiego. Dlatego Kaczyński go toleruje. Myślę, że on ma takie haki na Kaczyńskiego, że ten mu nie podskoczy – powiedział Wałęsa. (Fakt)
Czytaj także