18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lech Wałęsa znowu zaliczył wpadkę! Internet pęka ze śmiechu

Redakcja
05.12.2018  16:00
Lech Wałęsa wpadka
Lech Wałęsa wpadka Fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Kilka dekad aktywności politycznej Lecha Wałęsy zaowocowało w liczne gafy i językowe niedociągnięcia. Historyczny przywódca "Solidarności" po raz kolejny dostarczył internautom powodów do śmiechu – donosi Fakt.pl.

Choć w polskiej polityce za niekwestionowanego króla wpadek uważa się Ryszarda Petru, gafy wylicza się również Lechowi Wałęsie. Czy jego ostatnie potknięcie również trafi do zbioru słynnych „wałęsizmów” i „wałęsalików”?

Lech Wałęsa, który razem z prezydentem Andrzejem Dudą udał się do Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w pogrzebie byłego prezydenta George'a H.W. Busha, tuż przed wylotem zaczął relacjonować swoją podróż w mediach społecznościowych.

W oczekiwaniu na lot do Waszynktonu na lotnisku w Warszawie – napisał Wałęsa na Facebooku.

Rażący błąd ortograficzny błyskawicznie wychwycili wnikliwi internauci. Wałęsa równie błyskawicznie zareagował i poprawił literówkę. Ale w internecie nic nie ginie, więc i dowody znaleziono. Wystarczyło sprawdzić historię edycji posta, by zobaczyć żywiołowy proces zmian w publikacji.

screenshot-www.facebook.com-2018.12.05-15-47-50
screenshot-www.facebook.com-2018.12.05-15-47-50 Fot: Facebook / Lech Wałęsa

Wcześniej Lech Wałęsa zasłynął między innymi jako autor tak tajemniczych wyrażeń jak "Jestem za, a nawet przeciw", „Nie chcem, ale muszem”, "Odpowiem wymijająco wprost" czy równie legendarne "Moja ilość trochę psuje moją jakość".

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Duda spotkał się z Terminatorem! Zobacz MEMY

Czytaj także
Przeczytaj więcej