18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Lex Tusk” niepotrzebne?

Liderowi Nowoczesnej grozi więzienie! Poseł miał potrącić rowerzystkę

16.06.2023  09:38
Adam Szłapka potrącił rowerzystkę
Adam Szłapka potrącił rowerzystkę Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

Tvp.info podaje, że Adam Szłapka, poseł i lider Nowoczesnej, miał potrącić rowerzystkę. Polityk odniósł się do tych zarzutów i powiedział o swoim immunitecie.

Według informacji przekazywanych przez portal tvp.info Adam Szłapka miał potrącić rowerzystkę 24 kwietnia. Zarazem polityk miał nie ujawnić początkowo, że jest posłem na Sejm.

Gdy na miejscu zjawili się funkcjonariusze policji, Szłapka… nie ujawnił, że jest posłem. Co więcej, również po wezwaniu go na przesłuchanie z zamiarem przedstawienia zarzutów poseł nie został rozpoznany przez policjantkę prowadzącą czynności i początkowo w ogóle nie przyznał się, że jest parlamentarzystą, mówiąc tylko, że pracuje w Sejmie - podaje tvp.info.

Tvp.info: Adam Szłapka potrącił rowerzystkę. Jest komentarz posła i lidera Nowoczesnej

Adam Szłapka miał ujawnić, że jest posłem dopiero później, po zadaniu przez policję bardziej szczegółowych pytań. Gdy ta informacja wyszła na jaw, policja poinformowała prokuraturę, która musi zwrócić się do Sejmu o uchylenie immunitetu, żeby móc postawić zarzuty politykowi. Zarazem portal skontaktował się z posłem i poprosił o komentarz.

Sprawa się toczy. Jestem w kontakcie zarówno z osobą poszkodowaną, jak i z jej rodziną - mówił Szłapka.

Lider Nowoczesnej dodał także, że zrzeknie się immunitetu, gdy wniosek trafi do Sejmu. Warto przypomnieć, że naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje