18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Mogą dopisać w ostatniej chwili"

Listy wyborcze PiS. Szafarowicz wystartuje w Warszawie?

Wojciech Kozicki
01.09.2023  14:56
Wybory 2023, listy wyborcze PiS i… Oskar Szafarowicz. Kandydat PiS w Warszawie?
Wybory 2023, listy wyborcze PiS i… Oskar Szafarowicz. Kandydat PiS w Warszawie? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Wybory 2023, listy wyborcze PiS i… Oskar Szafarowicz. Jak ujawnia Wirtualna Polska, młodziuchny komplemenciarz Prawa i Sprawiedliwości może wystartować jako kandydat w Warszawie.

Działacz i zagorzały smakosz pisowskiej wizji świata Oskar Szafarowicz. Zostanie posłem? Jak podaje Wirtualna Polska, minister aktywów państwowych Jacek Sasin chciał, by przyjęły go listy wyborcze PiS w Sieradzu. Na Nowogrodzkiej nie mają tyle fantazji co Sasin i powiedziano „nie”, ale...

Kim jest Oskar Szafarowicz? Po prostu człowiek PiS

Chłopiec podobno wystartuje w wyborach z Warszawy. Jakie kompetencje do bycia politykiem ma 22-letni Oskar Szafarowicz? Kocha PiS i ma konto na TikToku oraz Twitterze. Do tego chwali PiS w Telewizji Republika. Zasłynął po tym jak posłanka Magdalena Filiks poinformowała o samobójczej śmierci syna, gdy opublikował kontrowersyjny wpis.

Polska jest w dobrych rękach...

Dziś dowiedzieliśmy się, że Oskar Szafarowicz - na razie jest to informacja nieoficjalna - nie znalazł miejsca na liście w Sieradzu. Członkowie Komitetu Politycznego PiS przekazali nam, że nazwiska Szafarowicza nie było w projekcie listy PiS obejmującej tamten okręg- pisze Wirtualna Polska.

Informator Wirtualnej Polski ujawnił, że „być może dopiszą Szafarowicza w ostatniej chwili”. Prawdopodobnie wystartuje z ostatniego miejsca na liście w Warszawie. Ostateczny termin rejestracji list partie mają do 6 września.

Kwestia mojego ewentualnego startu z okręgu sieradzkiego od początku bazowała na medialnych spekulacjach, stąd nie odnosiłem się do niej publicznie. Dziś mogę jedynie potwierdzić, że sytuacja jest niezmienna od tygodni - nie startuję do Sejmu z sieradzkiej listy PiS, choć będę walczył o jak najlepszy wynik naszych kandydatów do obu izb parlamentu 15 października 2023" - przekazał Oskar Szafarowicz Wirtualnej Polsce.

Szafarowicz umie się ustawić. WP.pl przypomina, że w dostał pracę w Krajowym Zasobie Nieruchomości, czyli utworzonej przez rząd PiS państwowej instytucji, która ma wspierać rozwój budownictwa mieszkaniowego. Miał tam odpowiadać za social media. Zatrudniono go też w banku PKO BP jako specjalistę w "obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości"

Idealny kandydat PiS.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje