18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radny apelował: „Głosujcie, dziwki”. Tłumaczy, że „wychował się na osiedlu”

Redakcja
30.11.2018  13:03
Bartosz Domaszewicz
Bartosz Domaszewicz Fot: twitter.co,/@NMP_Mycroft

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Bartosz Domaszewicz z PO w nietypowy sposób zwrócił się do kobiet na Instagramie. Jego wpis "Vote bitchez", czyli slangowo „Głosujcie, dziwki” spotkał się z oburzeniem internautów – donosi WP.pl.

Łódzcy radni uczcili w środę stulecie nadania praw wyborczych Polkom. Jednym z nich był wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bartosz Domaszewicz. Radny zapozował do zdjęcia zza stołu prezydialnego, fotografię opatrzył dosadnym apelem w języku angielskim "Vote bitchez" i opublikował na Instagramie. Nie spodziewał się, że wyrażenie „Głosujcie, dziwki” może się komuś nie spodobać.

Po fali negatywnych komentarzy radny usunął zdjęcie z mediów społecznościowych. Ale w internecie nic nie ginie, więc i kontrowersyjny wpis dostał swoje drugie życie. Internauci podkreślają, że termin „bitch” faktycznie może mieć obecnie pozytywny wydźwięk, ale i tak na jego użycie nie powinni pozwalać sobie politycy.

A jak do skandalu odnosi się Domaszewicz? Jak tłumaczy, to forma autoironii.

Jestem osobą, która się wychowała na osiedlu. Zawsze słuchałem hip-hopu i to jest sformułowanie zaczerpnięte z tamtej muzyki. Nie jest spersonalizowane, to forma żartobliwego zwrotu – przekonuje Domaszewicz.

Domaszewicz w kontrowersyjnym zwrocie do kobiet nie widzi nic dziwnego. W sieci opublikował już podziękowania dla swoich hejterów, którzy… bardzo mu pomogli. Chciałem przekazać wielkie pozdro do wszystkich ziomalek, do wszystkich ziomów, którzy robią print screeny z mojego Instastory i wysyłają do mediów. To wielka pomoc. Dzięki – mówi na nagraniu opublikowanym w czwartek na Instagram Stories.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze