18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ziobro, Piotrowicz, Krasnodębski...

Nie tylko Kuchciński. Rządowym samolotem rodziny wozili jego kumple

07.08.2019  12:51
Nie tylko Kuchciński. Rządowym samolotem rodziny wozili jego kumple
Nie tylko Kuchciński. Rządowym samolotem rodziny wozili jego kumple Fot: Foto Olimpik/REPORTER /Wikipedia

Nie tylko Marek Kuchciński latał rządowym samolotem ze swoją rodziną. Na pokład zabierał partyjnych kolegów i ich najbliższych.

Afera "Kuchciński Travel" zatacza coraz szersze kręgi. Marszałek 23 razy na pokład rządowej maszyny zabierał rodzinę, raz załatwił prywatny lot żonie, a znajomym robił wycieczki po Bieszczadach śmigłowcem Straży Granicznej.

Latał częściej, niż było trzeba, nie tylko wtedy, gdy powinien, czyli w wymagających jego obecności, ważnych, państwowych wydarzeniach. Samolotem zabierał się też na przykład na pikniki i rodzinne imprezy, a to dalej nie wszystko.

Kumple na pokładzie

Jak ujawnia TVN24, w aferę zamieszanych jest więcej polityków PiS. Loty organizowane dla marszałka Marka Kuchcińskiego często zmieniane były w ostatniej chwili. A właściwie nie loty, tylko lista ich pasażerów. A ta okazuje się długa.

Kuchciński na pokład zabierał żonę, dzieci i kolegów. Kumplom często towarzyszyły ich małżonki.

I tak za złotówki podatników podróżowali sobie między innymi Zbigniew Ziobro, Stanisław Piotrowicz z żoną, Zdzisław Krasnodębski - również z żoną, Bogdan Rzońca, Karol Karski czy Władysław Ortyl. A to tylko część ujawnionych nazwisk.