18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dlatego go nie widać?

Macierewicz dostał zadanie specjalne od Kaczyńskiego

29.07.2019  15:58
Macierewicz dostał zadanie specjalne od Kaczyńskiego
Macierewicz dostał zadanie specjalne od Kaczyńskiego Fot: Flickr

Antoni Macierewicz otrzymał specjalne zadanie od prezesa PiS. Wiemy, jakie istotne rzeczy spoczęły w rękach najbardziej kontrowersyjnego polityka. 

Antoni Macierewicz ma specjalne zadanie. Jarosław Kaczyński jak zawsze przed wyborami, doskonale przemyślał strategię, która ma go poprowadzić prosto do zwycięstwa. Prezes PiS przewidział najważniejsze role w swoim planie właśnie dla Macierewicza, ale także dla Beaty Szydło oraz Joachima Brudzińskiego.

Wielka gra Kaczyńskiego

Szydło i Brudziński, jako cieszący się popularnością i zaufaniem prezesa PiS mają zawalczyć o głosy wyborców umiarkowanych, których można jeszcze przekonać do partii rządzącej. Macierewicz ponownie stoi w cieniu, gdyż kojarzy się ludziom z osobą o bardzo radykalnych poglądach, co nie pasuje wizerunkowo do kampanii. Nie oznacza to jednak, że nie ma nic do zrobienia przed wyborami. Przeciwnie.

Antoniemu Macierewiczowi zlecono, by zadbał o głosy tzw. twardego elektoratu. W najbliższym czasie polityk odbędzie kilka podróży na wschód Polski. Tam przydadzą się jego wyjątkowo mocne i zdecydowane wystąpienia. Jego działania nie mogą się jednak przebijać do opinii publicznej - tak zarządził prezes.  

Kaczyński słusznie uważa, że nieprzewidywalność Macierewicza może zaszkodzić w zdobyciu głosów osób, które jeszcze nie były pewne tego, na kogo postawić. Niemniej ma świadomość również, że dla twardego elektoratu jest on symbolem i zdecydowanie będzie potrafił zmobilizować go do walki. 

Czas pokaże, czy to wszystko się tym razem sprawdzi.