18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityk popłynął

Macierewicz znów wieszczy zamach. "Atakują państwo polskie"

Emilia Waszczuk
26.04.2019  14:41
Antoni Macierewicz ogłasza zamach na państwo polskie
Antoni Macierewicz ogłasza zamach na państwo polskie Fot: PIOTR WALCZAK/East News

Antoni Macierewicz stwierdził w Radiu Maryja, że ZNP to przedłużenie komunizmu, a jego przedstawiciele zdecydowali się na przeprowadzenie zamachu na Polskę. Swoją kontrowersyjną opinię wygłosił już po zawieszeniu strajku nauczycieli.

W czwartek 25 kwietnia Sławomir Broniarz - szef ZNP - ogłosił zawieszenie strajku nauczycieli do września. Informacja ta nie przeszkodziła byłemu ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi wygłaszać kontrowersyjnych opinii.

Polityk oskarżany o współpracę z SB (prokuratura w końcu ma zająć się tym tematem) stwierdził, że ZNP mają powiązania z komunizmem.

Macierewicz ogłasza atak na Polskę

Macierewicz oznajmił, że w czasach, gdy to on chodził do szkoły, belfrowie walczyli z komunizmem. Tymczasem dzisiaj sami zachowują się jak komuniści, więcej - są "przedłużeniem czasów komunistycznych" i atakują państwo polskie.

Ci nauczyciele, których jeszcze moje pokolenie pamięta, potrafili przeciwstawić się komunizmowi, demoralizacji moralnej, ale także atakowi na polskość, formację niepodległościową, Kościół katolicki – to wszystko, co jest dla Polski i polskości najważniejsze. Ci sami nauczyciele, a raczej ich kierownictwo, bo mówimy o ZNP, stali się przedłużeniem czasów komunistycznych, przedłużeniem działań wymierzonych w polskość - powiedział w felietonie "Głos Polski" w Radiu Maryja.

Macierewicz twierdzi, że strajk nauczycieli jest polityczny, a uczniowie stali się ofiarą zamachu nauczycieli, tarczą, którą belfrowie osłaniali się przed rządem.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy z głębokości zmian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich 30 lat w środowisku nauczycielskim. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zwłaszcza kierownictwo ZNP stało się narzędziem bezwzględnej walki politycznej. Walki, która jest gotowa użyć dla własnego politycznego interesu uczniów przeciwko polskości, w walce przeciwko istocie tożsamości narodowej. To wyzwanie, które musimy teraz podjąć. Reforma szkolnictwa, systemu nauczania, kształtu zawodu nauczycielskiego musi pójść dużo głębiej - mówił.

Przeczytaj więcej
Komentarze