18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogórek połączyła dziki z aborcją. "Dzban", "i znowu wyszła mizeria!"

Redakcja
11.01.2019  12:08
magdalena ogórek dziki aborcja
magdalena ogórek dziki aborcja Fot: Jan BIELECKI/East News

Magdalena Ogórek postanowiła zabrać głos w kwestii masowego odstrzału dzików. Nie opowiedziała się jednak po żadnej ze stron, ale w jednym wpisie połączyła ze sobą temat odstrzału ciężarnych loch i prawa do aborcji.

Dziennikarka TVP, zwolenniczka PiS i była kandydatka na prezydenta Polski z ramienia SLD - Magdalena Ogórek - wywołała niemałą dyskusję na Twitterze. Kobieta zrobiła bowiem coś, co wydawać by się mogło niemożliwe - w jednej wypowiedzi połączyła ze sobą dziki i aborcję, a kobiety zestawiła z lochami.

Ogórek na Twitterze o dzikach i aborcji

Magdalena Ogórek nie wydała w swoim wpisie opinii na temat zmniejszenia populacji dzików, zadała jednak dość kontrowersyjne pytanie. Dziennikarka zastanawiała się, jak to możliwe, że przeciwnicy odstrzału dostrzegają w cieżarnych lochach matki małych dzików, a nie dostrzegają w kobietach w ciąży matek dzieci. 

Nie oceniam sprawy zabijania dzików (nie znam się na ASF), ale wytłumaczcie mi proszę, jakim cudem locha nosi w sobie małego dzika, o którego życie należy walczyć, a kobieta w ciąży nosi „zlepek komórek”? Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik - napisała na Twitterze.

Pod postem dziennikarki rozgorzała dyskusja, pojawiły się setki komentarzy. Internauci albo przyklaskiwali pani Magdalenie, albo krytykowali jej podejście. Jedni twierdzili, że "lewackie myślenie" nie pozwala dostrzec prawdy, że "płód to nie zlepek komórek tylko dziecko", inni dopytywali, kto zdaniem dziennikarki chce w Polsce strzelać do ciężarnych kobiet.

Większość krytycznych wypowiedzi oscylowała wokół logiki, jakiej dopuściła się Magdalena Ogórek. Komentujący zarzucali jej, że jest pro-life, ale nie potrafi zrozumieć, że rzeczą złą jest wybicie całej populacji zwierząt, łącznie z ciężarnymi, przyszłymi matkami i zarzucali dziennikarce hipokryzję.

ZOBACZ TEŻ:  Były dziki, czas na bobry i żubry. Wydano pozwolenie na odstrzał

Przeczytaj więcej
Komentarze