18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jakubiak kontra małpki

Poseł piwowar walczy z procentami. Chce ograniczyć sprzedaż wódki

13.06.2019  19:08
Marek jakubiak chce ograniczyc sprzedaz wódki
Marek jakubiak chce ograniczyc sprzedaz wódki Fot: Damian KLAMKA/East News

Marek Jakubiak warzył piwo, a teraz waży losy wódki. Twierdzi, że Polacy piją za dużo i trzeba z tym walczyć - najlepiej, ograniczając sprzedaż mocnych trunków.

Polacy kochają wódkę - wynika z ostatnich raportów na temat picia alkoholu. Statystyki są bezwzględne - aż 3 miliony obywateli naszego kraju codziennie sięga po tak zwane "małpki", a sprzedawcy ze sklepów alkoholowych zdradzają, że największą sprzedaż "setek" odnotowują w poranki...

Co zrobić, by Polacy nie pili tak dużo? Poseł Konfederacji Marek Jakubiak ma na to pomysł. Polityk zasłynął warzeniem homofobicznego piwa (swego czasu bojkotowano wyroby Jakubiaka po jego nienawistnych wypowiedziach o homoseksualistach), teraz ma szansę wsławić się cenzurowaniem wódki.

Jakubiak kontra setki i połówki

Jakubiak wymyślił bowiem, że najlepszym sposobem na alkoholowe problemy Polaków, jest ograniczenie sprzedaży trunków. Ze sklepowych półek - jego zdaniem - zniknąć musi to, po co sięgamy najczęściej - małpki. Ale nie tylko.

Dla Jakubiaka problem stanowią też "połówki", a butelki z wódką powinny mieć pojemność minimum 0,75 litra.

Jestem za tym, żeby alkohole mocne takie jak wódka sprzedawano w butelkach co najmniej o pojemności 0,75 litra - powiedział w rozmowie z wp.pl.

Jak widzę, że w sklepach gminnych, na wsiach sprzedaje się alkohol bardzo słabej jakości w takich kieliszkach plastikowych i jak jogurt ma taką zakrywkę, to my w ten sposób rozpijamy naród i to nie są wcale żarty - stwierdził.

Czy to rozwiązałoby problem? Być może. Warto jednak zwrócić uwagę też na inny problem - powszechną dostępność i niskie (w porównaniu z innymi krajami) ceny alkoholu.

Przeczytaj więcej
Komentarze