18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niech się zamieni

Suski znów odleciał: Nauczyciele zarabiają podobnie do posłów

11.03.2019  10:26
Suski znów odleciał: Nauczyciele zarabiają podobnie do posłów
Suski znów odleciał: Nauczyciele zarabiają podobnie do posłów Fot: Agnieszka Sniezko/East News

Marek Suski szokuje w wywiadzie dla "Super Expressu". Polityk twierdzi, że on i jego koledzy zarabiają tylko nieznacznie więcej, niż nauczyciele. Jego zdaniem protesty belfrów są czysto polityczne, bo przecież niczego tej grupie nie brakuje.

Wielki protest nauczycieli już 8 kwietnia, a politycy komentują to, co polskie szkoły czeka wiosną. Do grona wypowiadających się o zarobkach belfrów i utrudnieniach, jakie czekają nas, jeśli strajk się odbędzie, dołączył Marek Suski. I od razu zszokował opinię publiczną.

Poseł PiS twierdzi, że sytuacja materialna polskich nauczycieli nie jest zła, wręcz przeciwnie - zarabiają bardzo dobrze, prawie tak samo, jak politycy!

Suski o nauczycielach: zarabiają prawie jak posłowie

Szef Gabinetu Politycznego premiera powiedział dziennikarzom "Super Expressu", że protest nauczycieli jest walką polityczną, skierowaną przeciw partii rządzącej. Stwierdził też, że każdy chciałby zarabiać więcej niż zarabia, a posłowie byli tak dobrzy, że sami sobie obniżyli pensje. Później dodał, że różnica między wypłatami posłów i nauczycieli jest minimalna!

To protest inspirowany politycznie - mówił. - Każdy chciałby więcej zarabiać. (...) Chociaż posłowie sami sobie obniżyli pensję, ale bez przyjemności - dodał.

Posłowie mają 8 tys zł brutto pensji podstawowej, więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys zł brutto to jest to nieduża różnica między posłem a nauczycielem - oznajmił.

Ile tak naprawdę zarabiają nauczyciele? Według statystyk polscy belfrowie są jednymi z najgorzej opłacanych w europie. Ich wynagrodzenie zasadnicze waha się między 2,5 a 3,5 tys. złotych.

Przeczytaj więcej
Komentarze