18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Media publiczne dostaną "rekompensatę". Rząd da ponad miliard

Redakcja
30.01.2019  12:45
Media w publiczne w Polsce i opłata abonamentowa - szykuje się rekompensata. Sejm pracuje nad projektem ustawy. Pieniądze rozdzieli Rada Radiofonii i Telewizji
Media w publiczne w Polsce i opłata abonamentowa - szykuje się rekompensata. Sejm pracuje nad projektem ustawy. Pieniądze rozdzieli Rada Radiofonii i Telewizji Fot: Facebook.com/FotoPyk, FOT. PIOTR KUCZA

Opłata abonamentowa w Polsce nie jest uiszczana przed wszystkich Polaków. Media publiczne potrzebują jednak pieniędzy. Skąd je wziąć? Sejm może przyznać ponad miliard złotych rekompensaty.

Jak podaje businessinsider.com.pl, w środę Sejm rozpocznie pracę nad projektem ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych. W ten sposób media publiczne mogą dostać nawet 1,26 mld złotych rekompensaty za 2018 i 2019 rok z powodu niepłacenia abonamentu przez osoby, które są z tego ustawowo zwolnione.

Pieniądze byłyby przekazane mediom publicznym do końca maja. Rozdzielić ma je Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Mechanizm działania rekompensat ma być oparty na emisji skarbowych papierów wartościowych.

Dodatkowo, szykuje się dotacja z unii Europejskiej dla TVP. 40 milionów złotych z dotacji zostanie przeznaczone na digitalizację i rekonstrukcję OTV materiałów z archiwów regionalnych ośrodków TVP.

ZOBACZ TEŻ: Rydzyk dostał od państwa "165 milionów w 3 lata"

Cejrowski apeluje, by nie płacić abonamentu za media publiczne:

Przeczytaj więcej
Komentarze