18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS wytrzeszcza gały!

Mentzen chce zlikwidować 500 plus. "Szkodliwe rozdawnictwo"

Wojciech Kozicki
30.03.2023  13:48
Mentzen chce zlikwidować 500 plus. "Szkodliwe rozdawnictwo"
Mentzen chce zlikwidować 500 plus. "Szkodliwe rozdawnictwo" Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Sławomir Mentzen zapowiada, że chciałby zlikwidować 500 plus i babciowe. Pomoc socjalna w Polsce całkowicie do likwidacji? Konfederacja może podpaść wyborcom PiS.

Sławomir Mentzen w rozmowie z Wirtualną Polską zapowiedział kasowanie programów socjalnych w Polsce. Przyznał, że on (Konfederacja nie ma tego w programie) skasowałby pieniądze z 500 plus. Zapowiedział, że „babciowe i tym podobne, na dekoder, na wakacje, na telewizor” to programy socjalne do likwidacji. Tymczasem PiS już zapowiada waloryzację programu 500 plus i chce dać więcej, a Donald Tusk obiecuje darmowe kredyty za miliardy.

Mentzen chce zlikwidować 500 plus... ale Konfederacja nie chce

Już wcześniej Sławomir Mentzen określił program 500 plus jako „szkodliwe rozdawnictwo”. Chciałby też zlikwidować zasiłek pogrzebowy. Lider Konfederacji nie wie jednak czy zlikwidowałby 13. i 14. emeryturę. Nie zgadza się również, by państwo dotowało Kościół.

Dziś jestem bardziej radykalny: w ogóle należy zlikwidować obowiązek odprowadzania składek na ZUS. Powinno być tak, że przedsiębiorca ma prawo odprowadzać składki na emeryturę, ale nie musi tego robić – powiedział Sławomir Mentzen. (Wirtualna Polska)

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Gość Radia ZET - Sławomir Mentzen

 

Czytaj także