18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS strzeli sobie w stopę?

Minister chce zabijać bobry. Uważa, że tego chce Bóg

Wojciech Kozicki
07.06.2019  15:42
Bobry i żubry na celowniku PiS - będą jedzone i poprawią jakość życia seksualnego Polaków
Bobry i żubry na celowniku PiS - będą jedzone i poprawią jakość życia seksualnego Polaków Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Bobry w Polsce to wkrótce może być gatunek bardzo zagrożony, a zagrażają mu… polscy politycy. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski chce, by minister środowiska pozwolił urządzać polowania na bobry. Uzasadnienie jest zaskakujące. No cóż, ostrzegamy, by nie przebywać na słońcu, bo upał może zaszkodzić...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski chce, by w Polsce zabijano bobry. Jego zdaniem te zwierzęta mogą być wykorzystywane do celów kulinarnych. Jak podaje TVN24, wcześniej miał w planach legalizację polowań na żubry i wprowadzenie ich do menu Polaków.

Zobacz także

Bobry i seks

Co ciekawe, Ardanowski podczas majowej konferencji w sejmie mówił o tym, że mięso bobra, a konkretnie jego płetwa, to afrodyzjak. Za takie wypowiedzi wyborcy na pewno nie pokochają ministra...

Prowadzę rozmowy z ministrem środowiska, by pod oczywiście pełną kontrolą - podobnie jak to dotyczy innych gatunków - przekwalifikować bobra, wprowadzić go na listę zwierząt łownych. Czyli takich, na które pod określonymi rygorami przyrodniczymi również będzie można polować. I może się okazać, że na bobry chętni będą, bo nie bardzo wiadomo, co z tym bobrem zrobić, jak się go już upoluje - powiedział Ardanowski. (tvn24.pl)

Zabijemy bobry bo Bóg tak chciał?

To nie koniec rewelacji Ardanowskiego. Uważa, że konieczne jest regulowanie populacji zwierząt, bo  inaczej odstępujemy od tego co jest zapisane w Księdze Rodzaju – „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Poza tym, jego zdaniem bobry szkodzą rolnikom.

Politycy opozycji twierdzą, że bobrów nie trzeba zabijać. Nawet jeśli sprawiają miejscami kłopoty, sugerują „inne rozwiązania”. Oby nie było jak w przypadku pomysłu Schetyny na pokonanie PiS, który „jest, ale trzeba go znaleźć”. PiS jest szybki, więc bobry mogą nie doczekać aż pomysł na ich ratunek spadnie z nieba.

Czytaj także