18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy mieliby ewangelizować nimi Europę

Minister Szczerski chce wprowadzenia katolickich paszportów

24.04.2019  13:04
Minister Szczerski chce, aby Polacy ewangelizowali Europę za pomocą paszportów
Minister Szczerski chce, aby Polacy ewangelizowali Europę za pomocą paszportów Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Paszport z modlitwami i prawdami wiary oraz Polacy niczym apostołowie podróżujący po świecie z misją ewangelizacji. To wizja ministra Krzysztofa Szczerskiego.

Szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, podzielił się ze społeczeństwem swoimi pomysłami na łamach napisanej przez siebie książki „Utopia Europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy‟. Wśród nich znalazły się m.in. katolickie paszporty służące do propagowania wiary na świecie.

Katolickie paszporty dla Polaków

O sprawie napisał „Newsweek‟. Jak podaje gazeta, Krzysztof Szczerski żywi wiele obaw w związku z migrowaniem Polaków do zlaicyzowanej Europy zachodniej lub w inne części świata, gdzie wiara katolicka nie jest dostatecznie ugruntowana. Zatem aby uchronić naszych obywateli od przesiąknięcia liberalnymi poglądami zaproponował katolickie paszporty. To miałby być dokument nie tylko potwierdzający tożsamość, ale także zawierający najważniejsze elementy wiary katolickiej. Na kolejnych stronach paszportu pojawiłyby się m.in. modlitwy czy główne prawdy wiary. Do tego w dokumencie byłby też zawarte informacje o duszpasterstwach i wspólnotach katolickich działających w zachodniej Europie.

Polacy jak Noe

A to nie koniec wizji Krzysztofa Szczerskiego. Znalazł on bowiem dla Polaków wyjeżdżających z kraju ważną misję. Uzbrojeni we wspomniany katolicki paszport mogliby bowiem ewangelizować i rozpowszechniać wiarę katolicką na świecie. W tekście cytowanym przez „Newsweek‟ pojawia się nawet bezpośrednie nawiązanie do biblijnej postaci Noego. Minister Szczerski uważa bowiem, że Polska może być takim Noem, który wskaże innym narodom kierunek podążania za Bogiem.

Przeczytaj więcej
Komentarze