18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NFZ ma funkcjonować lepiej

Chorujesz? Poczekaj 10 lat. Minister zdrowia obiecuje: wtedy będzie lepiej

22.03.2019  13:10
Minister Szumowski obiecuje poprawę w służbie zdrowia. Poczujemy ją za 10 lat.
Minister Szumowski obiecuje poprawę w służbie zdrowia. Poczujemy ją za 10 lat. Fot: Flickr/Kancelaria Premiera

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że rząd PiS pracuje nad poprawą sytuacji w służbie zdrowia. Jest jednak jeden poważny problem. Pacjenci zmiany na lepsze odczują dopiero za dziesięć lat.

Wizyta u lekarza specjalisty, badania bez kolejki? O tym możemy dziś tylko pomarzyć, chyba że skorzystamy z prywatnej opieki medycznej. Na szczęście minister zdrowia uspokaja - będzie lepiej. Niestety - dopiero za dekadę.

To nie żart. Dokładnie dziesięć lat - zdaniem Łukasza Szumowskiego - upłynie, zanim polscy pacjenci będą mogli cieszyć się łatwo dostępną, nowoczesną opieką medyczną w ramach NFZ. Nie ważne, że tylko w tym roku rząd na poprawę dostępności do świadczeń planuje przeznaczyć dodatkowych 900 milionów złotych.

Szumowski obiecuje skuteczne i nowoczesne leczenie

Szumowski zapowiedział, że powołana zostanie Agencja Badań Medycznych, dzięki której pacjenci będą mieli szansę na nowoczesne i skuteczne leczenie.

Badania kliniczne to przecież leczenie pacjentów. Tyle że metodą innowacyjną, której skuteczność jest badana. Owszem na początku na mniejszej grupie, ale docelowo mają służyć poprawie skuteczności i wdrożeniu lepszych terapii dla wszystkich chorych - powiedział "Rzeczpospolitej".

Szumowski zapowiedział też poważne zmiany w NFZ. Obiecał, że wszystkie pieniądze ze składek na Fundusz będą wpłacane na "konto" pacjenta, a nie tak jak teraz, przeznaczane także na administrację, publikacje, budynki czy wypłaty dla lekarzy. A to przyczyni się do zdecydowanej poprawy jakości świadczonych usług. 

Przeczytaj więcej
Komentarze