18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Redemptorysta rozmnaża gotówkę

Strumień pieniędzy płynie do Rydzyka! Rząd przyznał się do kolejnych tysięcy

21.05.2019  13:43
Ministerstwo Rolnictwa przekazało fundacji Rydzyka 170 tysięcy złotych
Ministerstwo Rolnictwa przekazało fundacji Rydzyka 170 tysięcy złotych Fot: MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Fundacja Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis wzbogaciła się o kolejne pieniądze od rządu. Po interpelacji poselskiej Krzysztofa Brejzy Ministerstwo Rolnictwa przyznaje: daliśmy ponad 170 tysięcy.

Co wspólnego ma Tadeusz Rydzyk z rolnictwem? Nie uprawia buraków i nie hoduje bydła, ale pieniądze z państwa i tak ciągnie. Właśnie okazało się, że Ministerstwo Rolnictwa dało mu prezent w postaci 174 tysięcy złotych!

Resort Rolnictwa wspomaga Rydzyka

Poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa z interpelacją poselską, o ujawnienie kwot, jakie to przekazywało na działania powiązane z Tadeuszem Rydzykiem.

Polityk pytał między innymi o:

  • szkolenia organizowane przez ministerstwo i jednostki podległe fundacji Rydzyka Lux Veritatis (Uzdrowisko Termy Toruńskie, Geotermię Toruń, Fundację Nasza Przyszłość czy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu),
  • dotacje z resortu dla redemptorysty i podmiotów mu podległych
  • ewentualne umowy z jego fundacją
  • usługi, jakie Lux Veritatis świadczyła Ministerstwu.

Resort Środowiska nie miał wyjścia i na pytania musiał w końcu odpowiedzieć. I tak okazało się, że z fundacją Rydzyka zawiązano trzy umowy. Dwie - na promocję znaku "Poznaj Dobrą Żywność" w Telewizji Trwam - na 50 i 54 tysiące złotych i jedną na kampanię "Działania informacyjne i promocyjne dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej" na 70 tysięcy złotych.

W sumie z Ministerstwa Rolnictwa do Tadeusza Rydzyka popłynęło 174 tysiące złotych!