18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Napięcie rośnie

Morawiecki zapłaci za prąd. Wystawią mu rachunek

Wojciech Kozicki
25.03.2019  17:12
Premier Morawiecki ma kłopoty - może dostać porażającyh rachunek za prąd
Premier Morawiecki ma kłopoty - może dostać porażającyh rachunek za prąd Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Mateusz Morawiecki zapewniał, że ceny prądu nie pójdą w górę. Jednak władze Łodzi w 2019 roku już zapłaciły za energię elektryczną 2 miliony złotych więcej. Prawdopodobnie wyślą premierowi wezwanie do zapłaty.

Jak podaje „Dziennik Łódzki”, Mateusz Morawiecki zapewniał, że nie będzie większych opłat za prąd, a jego ceny wrócą do stanu z zeszłego roku. Firmy energetyczne miały też otrzymać dopłaty, by ceny prądu nie wzrosły. Politycy chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle...

Napięcie rośnie

Zapanował chaos. firmy energetyczne miały podpisać nowe umowy do końca marca 2019 roku, ale przepisy zmieniły się dopiero w lutym. Konieczne będzie podpisanie też nowych umów z odbiorcami energii.

Między Łodzią i premierem napięcie rośnie. Ujawniono, że szpital im. Karola Jonschera zapłacił 46,7 tys. złotych za prąd, a rok wcześniej rachunek wyniósł 28,2 tys. złotych. Port Lotniczy im. Władysława Reymonta otrzymał rachunek na 112 tys. złotych, a rok wcześniej wynosił on 69,3 tys. złotych.

Łódź kontra Morawiecki

Trwa profesjonalna spychologia. Jak informuje radiozet.pl, wiceprezydent Łodzi wysłał zapytanie do kancelarii premiera. Morawiecki przekazał sprawę do Ministerstwa Energii, a stamtąd odpowiedzi brak.

Przeczytaj więcej
Komentarze