18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Morawiecki ma raka. Pojawiły się przerzuty

Redakcja
07.02.2019  12:59
Kornel Morawiecki ciężko chory. Zaatakował go rak trzustki i konieczna była operacja. Leczenie będzie trwac, teraz chemioterapia, bo są przezuty na węzły.
Kornel Morawiecki ciężko chory. Zaatakował go rak trzustki i konieczna była operacja. Leczenie będzie trwac, teraz chemioterapia, bo są przezuty na węzły. Fot: East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kornel Morawiecki ma nowotwór. Polityk niedawno zdradził, że szybka diagnoza uratowała mu życie. Obawiał się wówczas, że konieczna będzie chemia, bo mogą pojawić się przerzuty. Wyniki badań potwierdziły obawy. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zdradził kolejne szczegóły dotyczącego swojego stanu zdrowia.

W wywiadzie dla „Super Expressu” marszałek senior wyznał, że konieczne było wycięcie zaatakowanych fragmentów trzustki. Operację przeprowadził specjalista w dziedzinie transplantologii i chirurgicznego leczenia raka trzustki, profesor Marek Durlik.

Wyniki badań i przerzuty raka

To jednak nie koniec walki o zdrowie i życie. Morawiecki otrzymał wyniki badań histopatologicznych i okazało się, że czeka go chemioterapia. Pojawiły się przerzuty komórek rakowych na węzłach chłonnych.

Morawiecki zaapelował do Polaków, by się badali. Ma też nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i polityki. Przyznał, że lekceważył dolegliwości i brał jedynie tabletki przeciwbólowe, zamiast udać się do lekarza.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze