18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sam jak palec?

Morawiecki nie dostanie poparcia nawet w PiS? Są przecieki, będzie sensacja

17.11.2023  09:16
Mateusz Morawiecki bez poparcia w PiS?
Mateusz Morawiecki bez poparcia w PiS? Fot: TomaszKudala/Shutterstock

Mateusz Morawiecki otrzymał misję stworzenia nowego rządu, lecz nie jest w stanie znaleźć koalicjantów. Wedle przecieków z partii, do których dotarła Wirtualna Polska, wiceprezes PiS może mieć problemy nawet w przekonaniu członków Prawa i Sprawiedliwości. Ręce umywa choćby Jarosław Kaczyński.

Po długim okresie spekulacji, teorii i rozważań, Andrzej Duda misję tworzenia rządu powierzył Mateuszowi Morawieckiemu. Od pewnego już czasu przekonywano, że to misja karkołomna, która pogrąży nie tylko samego premiera, ale też całą partię. Może związek ma to z tym, że nowym szefem gabinetu prezydenta został Marcin Mastalerek, który prezesa PiS widziałby już na emeryturze. Natomiast wedle relacji medialnych to sam prezydent po zakończonej kadencji mógłby być zainteresowany prezesurą w Prawie i Sprawiedliwości. Czy PiS ma plan na utrzymanie władzy?

Mateusz Morawiecki bez poparcia w PiS?

Po ogłoszeniu wyników wyborów, partia Kaczyńskiego przymilała się przede wszystkim do PSL. Powstało wiele wersji tego, co miałby otrzymać od PiS Władysław Kosiniak-Kamyszmowa była o zaledwie kilku resortach, ale też o stanowisku zarówno premiera, jak i prezydenta. Te spekulacje uciął już sam prezes PSL, mówił też o tym nowy marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Teraz, wedle informacji Wirtualnej Polski, ciężko może być o poparcie wewnątrz własnej partii. Podobno starania Mateusza Morawieckiego spotykają się z „politowaniem i żartami”.

Nie dostałem propozycji i mam nadzieję, że nie dostanę, bo to będzie propozycja zagrania w politycznym teatrze ze świadomością upadku ze sceny - miał mówić polityk PiS w rozmowie z WP.

„Jesteśmy największym klubem, mamy prawo skorzystać z tej możliwości, żeby nasi wyborcy widzieli, że robimy wszystko, by odciągnąć w czasie powołanie rządu Tuska”, mówił inny rozmówca portalu.

Nowy rząd bez Kaczyńskiego i Ziobry?

Natomiast wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński stwierdził, że: „W tej chwili nie mam żadnych innych planów poza realizacją mandatu poselskiego i kontynuacją jako sekretarz stanu w MSZ. Jeśli będą nowe propozycje, będę się zastanawiał”.

Podobnie Jarosław Kaczyński, w rozmowie z TVN, mówił, że nie dostał propozycji udziału w rządzie Mateusza Morawieckiego. Udziału w grze premiera odmówić mogą także politycy Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry.

NIE PRZEGAP:

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje