18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd ogłosił nowy program socjalny. Orzeł nie wytrzymał [WIDEO]

Redakcja
06.02.2019  12:49
Rząd PiS i kolejny program socjalny. Tym razem chodzi o dofinansowanie do posiłków w szkole, stołówki i jedzenie dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.
Rząd PiS i kolejny program socjalny. Tym razem chodzi o dofinansowanie do posiłków w szkole, stołówki i jedzenie dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Fot: Twitter.com/Kancelaria Premiera, Adam Guz

Rząd ogłosił projekt „Posiłek w szkole i w domu”. Nagle Orzeł Biały, którego przypięto do mównicy minister edukacji Anny Zalewskiej, wywrócił się do góry nogami. Pozostaje tylko czekać aż internet zaleją związane z tym śmieszne memy i gify.

Odbyła się wspólna konferencja, na której pojawiliSIĘ szefowa MEN Anna Zalewska, premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny Elżbieta Rafalska. Ogłoszono oficjalnie program „Posiłek w szkole i w domu”. Koszt finansowania żywności wyniesie 2,5 miliarda złotych. Dodatkowo, za 200 milionów złotych stołówki będą dostosowane do standardów europejskich.

Program "Posiłek w szkole i w domu" zastępuje "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" i działa od początku tego roku. Korzystać mogą z niego samorządy. Chcemy promować te samorządy, które prowadzą stołówki i dowożą posiłki – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. (money.pl)

Program „Posiłek w szkole i w domu” - dzieci, uczniowie, seniorzy

Z programu ma skorzystać ponad milion osób. Będą to także osoby dorosłe, które spełniają odpowiednie kryteria. Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, program jest skierowany do dzieci, uczniów i seniorów.

Składa się z trzech modułów. – Pierwszy moduł to wsparcie i posiłek adresowany do dzieci i młodzieży. Drugi to posiłek adresowany do osób starszych – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Trzeci moduł został uregulowany w rozporządzeniu, zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek (mających własną kuchnię i jadalnie) lub doposażenie tych, które nie działają tak, aby mogły zostać uruchomione lub o stworzenie nowych, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni – informuje Ministerstwo  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej.

Gminy otrzymają pieniądze na dofinansowanie posiłków. Oprócz jedzenia w stołówkach, będzie ono dowożone także dorosłym osobom, które nie mogą wychodzić z domu z powodu wieku lub niepełnosprawności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze