18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedroń ujawnia kulisy

Morawiecki okłamał Andrzeja Dudę?! „Prezydent poczuł się OSZUKANY”

25.10.2023  20:30
Morawiecki oszukał Dudę?
Morawiecki oszukał Dudę? Fot: Gints Ivuskans/Shutterstock, Gints Ivuskans/Shutterstock

Robert Biedroń w „Tak jest” na antenie TVN24 ujawnił kulisy konsultacji z prezydentem. Jego zdaniem Morawiecki oszukał Dudę, przekonując, że opozycja nie jest wystarczająco zjednoczona.

Wybory parlamentarne wygrało PiS i to nawet z niezłą przewagą nad drugą Koalicją Obywatelską. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma jednakże za mało mandatów, żeby rządzić samodzielnie lub w koalicji z Konfederacją. Już po ogłoszeniu sondażu late poll rozpoczął się płomienny romans PiS i PSL, choć był on i pozostaje jednostronny. Takie umizgi szybko zostały wyśmiane przez rzecznika Miłosza Motykę. Podobnie zareagował Władysław Kosiniak-Kamysz, a jeszcze przed wyborami w tym tonie wypowiadał się Szymon Hołownia.

Pojawiają się głosy dotyczące tego, co może zrobić prezydent Andrzej Duda – chodzi znowu o postać Kosiniaka-Kamysza, który mógłby zostać potencjalnie premierem. Duda wykorzystałby tutaj ostatnie tarcia na linii PSL-Lewica. Innym rozpatrywanym wariantem mogłyby być także przyśpieszone wybory na wiosnę.

Robert Biedroń ujawnia kulisy konsultacji. Morawiecki okłamał Dudę ws. opozycji?

Kto stworzy rząd? W tym tygodniu Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami partii, które weszły do Sejmu. Miało miejsce spotkanie m.in. z obecnym premierem Mateuszem Morawieckim, a wizytę w Pałacu złożył również były i przyszły premier Donald Tusk. Dziś pojawili się natomiast liderzy Lewicy, Trzeciej Drogi i Konfederacji. Co zrobi Duda? Komu powierzy misję stworzenia rządu? Być może prezydent stworzył z Kaczyńskim jakiś plan na utrzymanie władzy.

Teraz w rozmowie w programie „Tak jest” na antenie TVN24 Robert Biedroń wyjaśnił, jak wyglądały rozmowy Andrzeja Dudy z przedstawicielami opozycji. Jego zdaniem prezydent poczuł się oszukany przez Mateusza Morawieckiego. To miała być jego reakcja na słowa Lewicy o poparciu dla Donalda Tuska na stanowisku premiera.

Nie daliśmy się wciągnąć w tę dyskusję i myślę, że m to się nie podobało, że nie chcieliśmy być odpytywani przez prezydenta. Powiedzieliśmy, że oczekujemy przede wszystkim (…), aby prezydent powierzył mandat do stworzenia rządu większości parlamentarnej, którą my reprezentujemy. To był jasny sygnał - mówił Biedroń w TVN24

Prowadzący program spytał, czy prezydent poczuł się oszukany przez premiera, jeśli ten mówił o tym, że jest w stanie stworzyć rząd. „Myślę, że prezydent poczuł się oszukany, kiedy po ostatnim spotkaniu z opozycją, czyli z nami, z Lewicą, zobaczył, że dzisiejsza opozycja ma większość parlamentarną, która będzie w stanie stworzyć w przyszłości rząd”, ocenił Biedroń. Choć rzekomo PiS dogaduje się z PSL, te rozmowy zapewne się nie powiodą.

NIE PRZEGAP:

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje