18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pro life, pro kill

Morawiecki za karą śmierci w Polsce. "Nie zgadzam się z kościołem"

Wojciech Kozicki
03.01.2023  10:28
Morawiecki o karze śmierci. Będzie przywrócona w Polsce?
Morawiecki o karze śmierci. Będzie przywrócona w Polsce? Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER/East News

Premier Mateusz Morawiecki ujawnia swoje poglądy. Kara śmierci w Polsce jego zdaniem powinna być przywrócona. Czyżby PiS przed wyborami szykowało przywrócenie kary śmierci w Polsce?

Mateusz Morawiecki i zaskakujące Q&A na Facebooku. Jedno z pytań dotyczyło kary śmierci w Polsce. Premier PiS w poniedziałek dostał pytanie o karę śmierci w związku z zarzutem o "niszczenie i grabież polskiego mienia". Zdaniem Morawieckiego, kara śmierci w Polsce została zbyt pochopnie zniesiona. Czy PiS chce przywrócić karę śmierci w Polsce?

Kara śmierci w Polsce. Wypowiedź Morawieckiego

Premier Morawiecki zaskoczył, deklarując otwarcie, że w kwestii kary śmierci „nie zgadza się z nauką kościoła". Wprost powiedział, że jest zwolennikiem kary śmierci.

Wykorzystam ten fragment, żeby powiedzieć, że generalnie uważam, że z tą karą śmierci należałoby ją przemyśleć i nie postępować pochopnie tak jak współczesny świat, żeby szybko ją wyeliminować. Moim zdaniem za najcięższe przestępstwa kara śmierci powinna być dopuszczalna – powiedział Morawiecki na Facebooku.

Politycy o karze śmierci w Polsce

Lewica zapieniła się jak szampon. Posłanka Lewicy Monika Falej zwraca uwagę, że kara śmierci obowiązuje jedynie na Białorusi i w Rosji. Jej zdaniem, premier Polski chce dołączyć do grona krajów autorytarnych. Adrian Zandberg jest oburzony tym, że PiS chciałby dać polskim sędziom prawo do odbierania życia. Krzysztof Bosak broni wypowiedzi Morawieckiego i wyjaśnia, że moralność katolicka dopuszcza karę śmierci w uzasadnionych przypadkach.

Kara śmierci? Rozważnie stosowana w najcięższych i niepodważalnie udowodnionych zbrodniach, jak np. w Japonii, jest sprawiedliwa, a jej stosowanie zgodne z chrześcijańskimi zasadami. Ale PiS jej nie wprowadzi. Premier wywołuje tematy, żeby zagadać problemy. Będą tak robić do wyborów - uważa poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Czy kara śmierci powinna zostać w Polsce przywrócona? Czy najgorsi mordercy i pedofile powinni być zabijani?

Czytaj także