18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier jak opętany

Morawiecki w szale! "Wypędzić ich z Polski, za Odrę"

19.09.2023  21:34
Premier Mateusz Morawiecki w Otwocku. Ostra kampania wyborcza PiS
Premier Mateusz Morawiecki w Otwocku. Ostra kampania wyborcza PiS Fot: Oleg Marusic/REPORTER

Mateusz Morawiecki szokuje na spotkaniu z mieszkańcami Otwocka. Premier dawno nie atakował tak ostro opozycji, Tuska i Niemiec. Czy to już przesada?

Wybory, kampania wyborcza, spoty, przemówienia… Mateusz Morawiecki poczuł przedwyborczy flow. A może to już polityczny amok? Na spotkaniu z mieszkańcami Otwocka premier chciał „przepędzić Platformę Obywatelską”. Podał nawet kierunek…

Morawiecki szokuje w Otwocku. Atak na Niemcy, opozycję i imigrantów

Morawiecki zapewniał swoich sympatyków, że „nielegalna imigracja nie zostanie wpuszczona do Polski”. Gwarantem ma być wygrana PiS w wyborach. Przy okazji oskarżył Niemcy, że otwierają granice dla imigrantów, a potem przerzucają ich do Polski. Zdaniem Morawieckiego, niemiecki rząd „chce zrobić z Otwocka drugą Lampedusę, a z Warszawy chcą zrobić przedmieścia Paryża”.

15 października nie pozwólcie, aby do władzy wrócili ci, którzy chcieli się bronić na linii Wisły. Wszystkich ich musimy przepędzić, najlepiej za linię Odry, na Zachód. Niech tam sobie jadą ci z Platformy Obywatelskiej- powiedział Morawiecki w Otwocku.

Morawiecki wali w Tuska jak w bęben. Wypędzi go z Polski?

Premier Morawiecki zaapelował do wyborców, by wbrew agendzie opozycji, wzięli udział w referendum. Dodał, że „Tusk wykonuje rozkazy z Berlina i Brukseli”, a opozycja w Polsce to „farbowane lisy bojące się referendum”.

Oni chcą wpuścić sobie wszystkich, niech wpuszczają, ich sprawa, ich suwerenne państwo. Ale nas do niczego nie mają prawa zmuszać i do niczego nas nie zmuszą. Nawet jeśli będzie Tusk, Merkel, von der Leyen, Weber i kogo tam sobie jeszcze do pomocy wezmą. Nie zgodzimy się na to, bo jesteśmy państwem suwerennym- grzmiał Morawiecki w Otwocku.

Morawiecki skomentował medialne doniesienia o planach wpuszczenia Rosji do Polski i uczynienia Wisły linią obrony. Oskarżył Platformę Obywatelską o wolę zniszczenia polskich i rozbrojenia polskiej armii.

Platforma Obywatelska zgotowała nam taki los, że w ich doktrynie wojennej, obronnej wycofali się do linii Wisły. Cała połać kraju miała być pozostawiona bez żołnierzy, a o ile mi wiadomo, Otwock jest po wschodniej części Wisły, a więc i część Warszawy byłaby pozostawione na pastwę ruskich sołdatów. To jest doktryna Platformy Obywatelskiej, bronić się na linii Wisły. Jak można było doprowadzić do takiego zagrożenia, jak można było likwidować jednostki wojskowe. Czy wyobrażacie sobie większą głupotę, większą podłość, większą hańbę, niż nie bronić polskich granic? A to zakładała doktryna wojskowa z czasów Platformy Obywatelskiej. Panie Tusk, Panie Klich, zapadnijcie się pod ziemię- powiedział premier Morawiecki w Otwocku.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje