18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nauczyciele postawią Zalewską pod ścianą. Ich protest namiesza przed samymi świętami

Redakcja
13.12.2018  11:55
Anna Zalewska protest nauczycieli
Anna Zalewska protest nauczycieli Fot: EASTNEWS/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy nauczyciele planują protesty tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Już w poniedziałek mogą pójść śladem policjantów i przejść na masowe L4.

Niskie zarobki, ciągłe, niekoniecznie korzystne zmiany i trudne warunki pracy - to wszystko powody, dla których nauczyciele po raz kolejny planują rozpoczęcie strajku. Tym razem zamierzają wytoczyć jednak ciężkie działa i śladem policjantów postawić rząd pod ścianą.

17 grudnia w poniedziałek rodzice mogą mieć spory problem ze swoimi dziećmi. Jak donosi Wp.pl, w części placówek nauczyciele już ostrzegają, że szkoły i przedszkola mogą być przez kilka dni zamknięte. Ich pracownicy bowiem zamierzają przejść na masowe L4.

Wiadomo już, że Związek Nauczycielstwa Polskiego ma świadomość planowanych protestów, informacja o nich nie znalazła jeszcze jednak oficjalnego potwierdzenia w organizacji. Tego spodziewać się można dopiero we wtorek - 18 grudnia. 

Nie mamy z tym nic wspólnego. Była opcja masowego przechodzenia na L4 w naszej ankiecie. Jednak związek decyzje o formie protestu podejmie 18 grudnia. Ten, który może wystartować już 17 grudnia to oddolna inicjatywa nauczycieli. Podzielamy wraz z nimi opinie, że warto walczyć o płacę, ale to nie jest nasza decyzja- powiedział szef ZNP, Sławomir Broniarz w rozmowie z Money.pl

ZOBACZ TEŻ:

 

Czytaj także