18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kasa za dymisję

Niedzielski dostanie odprawę. Mega pieniądze na "baj baj"

Wojciech Kozicki
09.08.2023  15:09
Niedzielski dostanie odprawę. PiS zapłaci mu za dymisję
Niedzielski dostanie odprawę. PiS zapłaci mu za dymisję Fot: Filip Naumienko/REPORTER/East News

Adam Niedzielski to już nie minister zdrowia, ale o pieniądze nie musi się martwić. Okazuje się, że zdymisjonowany szef resortu może wziąć mega odprawę na odchodne. Ile zarabia minister zdrowia w Polsce?

Dymisja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego była do przewidzenia. I do przewidzenia było, że PiS sięgnie przy okazji do kieszeni Polaków. Jak przypomina Bankier.pl. w ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe przewidziano jednak prawo do odprawy pieniężnej. Sporo zarobi jako minister, którym nie będzie.

Dymisja i odprawa. Adam Niedzielski dostanie pieniądze

Adam Niedzielski, w przeciwieństwie do swoich pisowskich kumpli, nie jest posłem, więc nie będzie pobierał diety. Jak jednak zapisano w ustawie, osoby, które zaprzestały wykonywania funkcji na tych stanowiskach wskutek upływu kadencji, mogą pobierać wynagrodzenie nawet przez kilka miesięcy.

Zdaniem wspomnianego portalu, Niedzielski otrzyma trzymiesięczną odprawę, a więc ponad 50 tys. zł brutto. Na pewno ma też sporo zaskórniaki, bo zarabiał niezłe pieniądze rządząc Ministerstwem Zdrowia.

Konstytucyjny minister zarabia miesięcznie 14 tys. 30 zł brutto plus 3 tys. 757 zł brutto z tytułu dodatku funkcyjnego. Łącznie daje to kwotę 17 tys. 786 zł miesięcznie.- ujawnia Business Insider.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje