18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jeszcze więcej

Nowe 500 plus dla biednych? Chcą rozdać kolejne pieniądze

29.07.2019  14:53
Nowe 500 plus dla biednych? Chcą rozdać kolejne pieniądze
Nowe 500 plus dla biednych? Chcą rozdać kolejne pieniądze Fot: Shutterstock

500 Plus, 300 Plus, Mama+, Emerytura +, Wyprawka+, Krowa+... Plusy się mnożą, ale pieniędzy nie przybywa. Wręcz przeciwnie - w budżecie państwa zaczyna ich brakować, ale to politykom nie przeszkadza. Już zapowiadają swoje nowe, rozdawnicze pomysły.

Ilość plusów zaproponowanych przez PiS Polakom się mnoży. Mnożą się też ceny i podatki, a ekonomiści alarmują: dobrobyt niedługo się skończy. Tymczasem idą wybory i trzeba jakoś kupić głosy. PiS stara się być "bliżej" ludzi, PO wymyśla własne plusy.

Grzegorz Schetyna zaproponował swoją własną "szóstkę", Wśród plusów od PO miałyby się znaleźć między innymi spore podwyżki płacy minimalnej i zniesienie składek ZUS dla emerytów. Ale to nie wszystko.

500 plus dla biednych

Platforma Obywatelska próbuje pokonać PiS i przekonuje: nie trzeba rozdawać wszystkim, wystarczy zmniejszyć podatki. I tak na przykład chcieliby obniżyć składki na NFZ, a dla osób starszych całkowicie znieść pobieranie opłat przez ZUS. Emerytom chcieliby zagwarantować też darmowe przejazdy... taksówkami.

Chcemy, by danina dla państwa, czyli podatki, składki na NFZ itp. nie przekraczała 35 procent. Dziś jest to ponad 40 procent - powiedziała w rozmowie z wnp.pl posłanka PO Izabela Leszczyna.

Mają też pomysł na własne 500 plus. Komu miałoby się ono należeć? Tym najbiedniejszym. Bo twierdzą, że trzeba przekonać obywateli, że praca popłaca, a jeśli nie zarabiają wystarczająco dużo, dodatkowo ich wspomóc.

Naszym pomysłem jest, żeby osoby, które mają minimalne wynagrodzenie, otrzymywały bonus od państwa, 500 złotych, jako zachętę do tego, żeby nie pozostawać na świadczeniach socjalnych, tylko wchodzić na rynek pracy - mówiła Leszczyna.

Przeczytaj więcej
Komentarze