18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

taka rekonstrukcja

Nowi ministrowie PiS nie święci. Jeden z wyrokiem, drugi z CBA na karku

04.06.2019  14:57
Nowi ministrowie PiS. Jeden z wyrokiem, inny z CBA na karku
Nowi ministrowie PiS. Jeden z wyrokiem, inny z CBA na karku Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

We wtorek 4 czerwca prezydent Andrzej Duda powołał - na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego - nowych ministrów. Po rekonstrukcji wychodzą na jaw związane z nimi smaczki. Okazuje się, że przynajmniej dwóch z nich ma coś na sumieniu.

Choć Anna Zalewska zamiast reformy, zafundowała uczniom deformę edukacji, została wybrana na europarlamentarzystkę. Pani była minister edukacji wyjedzie teraz z Polski, a zostawiony przez nią w szkolnictwie bałagan ogarniać będzie Dariusz Piontkowski.

Czy mu się uda i jak będą wyglądały jego rządy? Cóż, można mieć wątpliwości, czy aby na pewno sprawdzi się lepiej niż oskarżana o zniszczenie szkolnictwa i okradanie PCK Zalewska. Pan Piątkowski słynie bowiem z kontrowersyjnych poglądów i braku tolerancji.

Minister homofob

Gdy małopolska kurator oświaty Barbara Nowak stwierdziła, że karta LGBT+ to promowanie pedofilii, polityk PiS stanął w jej obronie.

Jeśli kurator oświaty próbuje bronić dzieci przed homoseksualną ideologią wprowadzoną do szkół, to powinna to robić dalej - mówił.

Później stwierdził jeszcze, że Deklaracja LGBT to seksualizacja dzieci i oddawanie ich w ręce pedofilom.

To jednak nie wszystko. Piontkowski słynie także z tego, że swego czasu stanął w obronie uznanego winnym wielu zbrodni żołnierza wyklętego, Romualda Rajsa "Burego" - czytamy w Gazeta.pl.

Rozumiem, że mogą być wątpliwości co do niektórych działań „Burego”, ale trudno krytykować w ogóle fakt, że walczył z komunistami. Takie stawianie sprawy jest absurdalne - mówił Piontkowski.

Minister z prawomocnym wyrokiem

Homofobia i obrona zbrodniarza to nie jedyne grzeszki Piontkowskiego. Polityk ma na swoim koncie prawomocny wyrok!

W 2013 roku został skazany za przywłaszczenie funkcji publicznej - podpisywał dokumenty nie będąc już marszałkiem województwa. Nowy minister został wtedy uznany winnym i dostał warunkowy rok próby. Musiał też zapłacić grzywnę 3 tys. złotych na cele społeczne.

Dwóch ministrów z CBA na karku

Nie tylko Piontkowski ma na swojej karcie czarne plamy. Nowy minister finansów Marian Banaś z pieniędzmi miewa spore problemy. Tak duże, że interesuje się nim - i jego oświadczeniem majątkowym - Centralne Biuro Antykorupcyjne - podaje wp.pl.

Śledztwo CBA dotyczyć ma między innymi sprzedaży kamienicy w Krakowie i należących do polityka działek.

Nie tylko on ma zresztą problemy z finansami. CBA interesowało się też nowym wicepremierem - Jackiem Sasinem. Śledztwo w jego sprawie zostało jednak umorzone.

Oświadczeniem majątkowym Biuro Antykorupcyjne zainteresowało się w na początku lipca 2016 roku. 30 maja Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo, ale nie postawiła zarzutów - informowała PAP.

Czytaj także
Przeczytaj więcej