18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ona zamiast Niedzielskiego

Nowy minister zdrowia. Kim jest Katarzyna Sójka?

Wojciech Kozicki
08.08.2023  20:07
Nowy minister zdrowia. Kim jest Katarzyna Sójka? Adam Niedzielski zdymisjonowany przez Morawieckiego
Nowy minister zdrowia. Kim jest Katarzyna Sójka? Adam Niedzielski zdymisjonowany przez Morawieckiego Fot: Pawel Wodzynski/East News, Pawel Wodzynski/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdymisjonowany. Premier Mateusz Morawiecki podał już nazwisko nowego ministra zdrowia. Kim jest Katarzyna Sójka?

Adam Niedzielski wylatuje z Ministerstwa Zdrowia po tym jak upublicznił dane lekarza z Poznania oraz informację o recepcie, jaką ten sobie wystawił. Jak ogłosił Mateusz Morawiecki, jest następczyni Niedzielskiego w resorcie to Katarzyna Sójka. To kontrowersyjna postać, która niekoniecznie poprawi poparcie PiS w sondażach.

Niedzielski wyleciał. Kim jest Katarzyna Sójka?

Onet.pl przypomina kim jest Katarzyna Sójka. Pracowała w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i w Kępnie. Jest lekarzem z wykształcenia, absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.  Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych i praktykuje jako internistka i lekarz rodzinny.

Jako lekarka pracuje w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie oraz w przychodniach w Mikstacie i Ostrzeszowie- podaje rmf24.pl.

Katarzyna Sójka to przede wszystkim posłanka PiS. Startowała z dziesiątej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 36 (Kalisz). Zagłosowało na nią 15 860 osób. Obecnie jest członkiem komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, polityki społecznej i rodziny oraz komisji zdrowia. Morawiecki uważa, że Sójka zna służbę zdrowia od podszewki i charakteryzuje się empatią oraz doświadczeniem.

O Katarzynie Sójce zrobiło się głośno ze względu na jej komentarz po śmierci ciężarnej 33-letniej Doroty.

Kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą, bo to się zdarza. Błędy lekarskie niestety były, są i będą, bo też niestety się zdarza- powiedziała Katarzyna Sójka w Polsat News.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje