18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pa! Pieniądze podatników

Nowy program PiS - ciąża plus. Próbują zdążyć przed wyborami

05.07.2019  14:49
Nowy program PiS - ciąża plus. Próbują zdążyć przed wyborami
Nowy program PiS - ciąża plus. Próbują zdążyć przed wyborami Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News i LUKASZ SZELAG/REPORTER

PiS jeszcze przed wyborami chce wprowadzić nowy program społeczny - ciąża plus. Tym razem rząd opieką ma zamiar objąć przyszłe mamy. Oczywiście wszystko za pieniądze podatników.

Politycy PiS nauczyli się robić bardzo dobre wrażenie na swoich wyborcach. Wprowadzając coraz to nowe programy społeczne, które gwarantują ludziom otrzymanie fizycznych pieniędzy - zyskali przychylność ogromnej grupy. To zapewnia im powodzenie we wszystkich kolejnych wyborach. 

Tym razem tuż przed momentem, kiedy Polacy będą mogli przemówić przy urnach wyborczych, PiS znowu stara się ocieplić swój wizerunek. Wprowadzając program ciąża plus zamierzaja otoczyć opieką przyszłe mamy. Brzmi zaiste sielankowo.

Nowy projekt PiS - ciąża plus

Kobiety objęte programem Ministerstwa Zdrowia będą mogły liczyć na lepsze posiłki w szpitalach. Politycy przyznają, że na ten moment kwestia ta jest skrajnie niedopilnowana w polskich placówkach medycznych.

W chwili obecnej szpitale nie zapewniają ciężarnym kobietom specjalnie dobranej dla ich potrzeb diety. Co do zasady kobiety otrzymują standardowe posiłki, serwowane wszystkim pacjentom. Ponadto, jak wynika z informacji, które docierają do Ministerstwa Zdrowia także za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych, są one często niewystarczającej jakości - możemy przeczytać w uzasadnieniu ustawy ciąży plus. 

Drugim punktem, który ma poprawić życie przyszłych mam, jest darmowy dostęp do leków. Politycy pracują nad listą produktów farmakologicznych, które mają być objęte całkowitą refundacją. Znajdą się na niej te ratujące życie i zdrowie - na podtrzymanie ciąży, cukrzycę i nadciśnienie.

Myślicie, że kolejne staranie PiS-u o głosy wyborców oraz wzrost liczby urodzeń w Polsce - przyniesie oczekiwany skutek? 

Czytaj także