18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będziecie świętować?

Odwołanie Zbigniewa Ziobry? Złe wieści dla ministra

01.12.2022  13:22
Czy Ziobro zostanie odwołany?
Czy Ziobro zostanie odwołany? Fot: Michał Żebrowski/East News

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zostanie rozpatrzony na kolejnym posiedzeniu Sejmu w połowie grudnia – zapowiedział rzecznik PiS. Zaznaczył jednak, że w klubie obowiązuje dyscyplina partyjna w kwestii głosowania.

Na wczorajszej (30.11) konferencji prasowej rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał, że odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Z tego, co wiem, to wniosek ten najprawdopodobniej będzie podjęty na kolejnym posiedzeniu Sejmu. Zawsze staramy się obowiązkowo podchodzić do podstawowego obowiązku poselskiego, jakim jest stawianie się na sali sejmowej i głosowanie

- powiedział Bochenek.

Czy Zbigniew Ziobro zostanie odwołany?

Kolejne posiedzenie rządu odbędzie się w dniach 13-15 grudnia. Wtedy powinno odbyć się głosowanie nad wotum nieufności wobec Ziobry. Jasne jest poparcie dla odwołania ministra przez opozycję, pytanie brzmi, czy niezadowolenie wewnątrz Zjednoczonej Prawicy jest na tyle duże, że pozbędą się coraz bardziej krnąbrnych „ziobrzystów”.

My na destabilizację rządu w trudnym okresie nie możemy sobie pozwolić. I dlatego tutaj jednomyślność klubu parlamentarnego jest przesądzona, bronimy jedności Zjednoczonej Prawicy

- powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller.

Szef klubu KO Borys Budka stwierdził, że wniosek opozycji dotyczący wotum nieufności jest wielki „sprawdzam” dla wszystkich, którzy twierdzą, że Polska potrzebuje funduszy europejskich. Dodał, że obecnie jedyną blokadą jest Zbigniew Ziobro i jego działania.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także