18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ZUS zabierze więcej

Rząd dobierze się Polakom do pensji

08.05.2019  10:53
Umowy śmieciowe i składki na ZUS - PiS przeprowadzi zamach na wynagrodzenia Polaków?
Umowy śmieciowe i składki na ZUS - PiS przeprowadzi zamach na wynagrodzenia Polaków? Fot: Facebook

PiS planuje zamach na pensje Polaków. Pełne oskładkowanie umów śmieciowych może być ciosem nokautującym w sondażach przed wyborami, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Czy ZUS zabierze obywatelom jeszcze więcej wynagrodzenia?

Zapowiadają się rewolucyjne zmiany w umowach cywilnoprawnych. Jak ostrzega money.pl, Ministerstwo Finansów i Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce w pełni oskładkować umowy śmieciowe. Ta informacja pojawiła się w wieloletnim Planie Finansowym na lata 2019-2020. Tym samym każdy zapłaciłby więcej państwu i zrobiłby jednocześnie mniej pieniędzy. Polacy mieliby na wspomnianych umowach w ten sposób zagwarantowaną emeryturę, ale czy ZUS przetrwa tak długo ze swoim narastającym zadłużeniem?

ZUS chce pieniędzy

Oskładkowanie „śmieciówek” miałoby wystartować już od stycznia 2020 roku. Rząd chce w ten sposób uszczelnić system i ograniczyć unikanie płacenia składek. Ministerstwo Finansów nie ukrywa, że chce przy okazji „poszerzyć bazę przychodów” o nawet 3 miliardy złotych rocznie.

Okazuje się jednak, że Polacy chcieliby opodatkowania umów śmieciowych. Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) w 2014 przeprowadziło badanie, z którego wynika, że ponad połowa obywateli wypowiadała się o takim pomyśle przychylnie.

Przeczytaj więcej
Komentarze