18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Partia się sypie?

ZMIANY W PIS. Dymisje i nowy szef MON

25.10.2023  14:49
Zmiany i roszady w PiS. Terlecki potwierdza w Polskim Radiu: Mariusz Błaszczak już nie jako szef MON
Zmiany i roszady w PiS. Terlecki potwierdza w Polskim Radiu: Mariusz Błaszczak już nie jako szef MON Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Dymisja, zmiany i rewolucja w rządzie PiS. Na antenie programu Trzeciego Polskiego Radia Ryszard Terlecki potwierdził plotki. Mariusz Błaszczak przestaje być ministrem obrony narodowej. Terlecki też traci stanowisko!

Ostre zmiany w PiS. Wicemarszałek Sejmu, obecny szef klubu PiS Ryszard Terlecki ogłosił w Polskim Radiu, że czas na zmiany w MON. Mariusz Błaszczak zostanie szefem klubu PiS, a więc przestaje być szefem MON. Jak wcześniej ujawniły media, zmiana Terleckiego na Błaszczaka miała być sposobem na zachowanie dobrych relacji z Suwerenną Polską.

Terlecki odchodzi, Błaszczak szefem klubu PiS

Premier Mateusz Morawiecki w ostatnich dniach przyznał, że Mariusz Błaszczak został poproszony o zostanie szefem klubu PiS. Koniec spekulacji i podchodów, Terlecki oficjalnie potwierdził roszadę w Prawie i Sprawiedliwości. Jednocześnie pojawiły się doniesienia, że Kaczyński i Terlecki wkrótce odejdą na emeryturę.

Mariusz Błaszczak, niestety, przestaje być ministrem obrony, ale będzie znakomitym szefem klubu, tak przypuszczam, a nawet jestem pewien- ogłosił Ryszard Terlecki.

Terlecki dodał, że PiS walczy jeszcze o utworzenie rządu. Zdradził, że „rozmowy i podchody trwają”.

Zmiany w PiS. Krzysztof Sobolewski i dymisja

Na tym jednak nie koniec zmian w PiS. Jak podaje Gazeta.pl, sekretarz generalny oraz pełnomocnik Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski podał się w środę do dymisji. Był to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego.

Krzysztof Sobolewski wziął na siebie odpowiedzialność— przekazał w rozmowie z serwisem jeden z działaczy PiS. (Onet)

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje