18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityczny interes

Partia CH*JA wchodzi do polityki. Poparcie nie opada

29.05.2019  18:10
Partia CHUJA  w Afryce i wyborcy... w Polsce. dbają, by poparcie nie opadło
Partia CHUJA w Afryce i wyborcy... w Polsce. dbają, by poparcie nie opadło Fot: Youtube.com

Wybory do Parlamentu Europejskiego zostały zakończone, znane są ostateczne wyniki. Tymczasem Polacy zainteresowali się polityką afrykańską. Sensacją okazała się w Kenii partia CHUJA. To właśnie Polacy dbają, by poparcie jej nie opadło.

Politycy CHUJA chcą wziąć sprawy w swoje ręce i partia walczy aktualnie o poparcie wyborców w Kenii. Nazwę w języku suahili czyta się „ciudzia”. Jest to skrót oznaczający Chama Cha Usalama Jikoni, Amua!. Ugrupowanie próbuje przeforsować swoje ekologiczne postulaty, chcąc m.in. odejść od szkodliwych źródeł opału, które zabijają kilkaset Kenijczyków. Jak podaje natemat.pl, nazwę partii można tłumaczyć jako Związek na Rzecz Bezpiecznej Kuchni.

Partia CHUJA ma nawet swój hymn/piosenkę. W żartobliwy sposób stara się zwrócić uwagę na niebezpieczne źródła opału w kuchni. Jednym z polityków tego ugrupowania jest DJ Shiti, który wystąpił w komediodramacie "The Real Househelps of Kawangware".

Celem CHUJA jest wyeliminowane z kenijskich kuchni m.in. węgla i wykonanych samodzielnie butli gazowych. W tym celu nagano humorystyczny teledysk. Czy waszym zdaniem to ch*jowa kampania wyborcza?

To oczywiście Polacy są najbardziej zainteresowani tą partią. Przypuścili taki szturm na Facebooka CHUJA, że profil zniknął z sieci, a właściwie został zablokowany dla polskich odbiorców.

Wyborcza piosenka CHUJA:

chuja 1
Przeczytaj więcej
Komentarze