18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy członek partii

Biedroń przyjął Scheuring-Wielgus do Wiosny. „Trzeba wziąć miotłę”

19.03.2019  14:47
Joanna Scheuring-Wielgus i Biedroń razem do wyborów - Wiosna wzmocniona?
Joanna Scheuring-Wielgus i Biedroń razem do wyborów - Wiosna wzmocniona? Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

Robert Biedroń wreszcie zdecydował i partia Wiosna ma nowego członka. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje z jej list do Parlamentu Europejskiego. Dostała drugie miejsce w Warszawie.

Biedroń już wcześniej sugerował, że Scheuring-Wielgus (kiedyś Nowoczesna) może wystartować do eurowyborów z list Wiosny. Spotkanie z nią nazwał „ucztą intelektualną” i chciał z nią „uzdrawiać Polskę”. Ukochany Krzysztofa Śmiszka w końcu uciął spekulacje.

Wiosna - konferencja prasowa

Na konferencji prasowej Wiosny przed siedzibą Konferencji Episkopatu Polski ogłosił, że Scheuring-Wielgus będzie jego „dwójką” w Warszawie. Uznał to za „zaszczyt i dumę”

Jestem przekonany, że także będąc w Parlamencie Europejskim Joanna będzie kontynuowała to trudne zadanie uzdrawiania Polski z tego wszystkiego, co przez 30 lat naszej demokracji nie zostało zrobione. W końcu trzeba wziąć miotłę i to pozamiatać, jak robi się wiosenne porządki. To robi Joanna od wielu lat – powiedział Robert Biedroń. (onet.pl)

Scheuring-Wielgus i Biedroń oficjalnie razem

Scheuring-Wielgus również wypowiadała się o Biedroniu w samych superlatywach. Opowiedziała o walce lidera Wiosny z homofobią i powiedziała, że jest to jedna z najważniejszych kwestii w Polsce. Razem chcą walczyć o Polskę nowoczesną, otwartą i świecką.

Znamy się wiele lat. Pamiętam, jak Robert zakładał oddział Kampanii Przeciwko Homofobii w Toruniu. Nie jesteśmy politykami salonowymi, walczymy o to, co jest dla nas ważne. Cieszę się, że będę mieć możliwość być wśród tych kilkudziesięciu osób, które wystartują z Wiosny do europarlamentu. Będę wśród osób kompetentnych, merytorycznych – powiedziała Scheuring-Wielgus na konferencji prasowej Wiosny.

Scheuring-Wielgus i Biedroń przy okazji zaapelowali o rezygnację abp. Stanisława Gądeckiego w związku z aferami.