18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Paweł Kukiz ma nowego sojusznika. Międzynarodowa koalicja

Redakcja
15.02.2019  16:11
Paweł Kukizk i Luigi di Maio (Ruch Pięciu Gwiazd) razem zaatakują wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy to metoda na reformy Unii Europejskiej i zmiany?
Paweł Kukizk i Luigi di Maio (Ruch Pięciu Gwiazd) razem zaatakują wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy to metoda na reformy Unii Europejskiej i zmiany? Fot: Facebook.com/Paweł Kukiz

Paweł Kukiz i wybory do europarlamentu. Były wokalista zespołu Piersi ma wsparcia w walce o głosy. Sojusz zawarł z nim Ruch Pięciu Gwiazd. Polski polityk i wicepremier Włoch Luigi di Maio spotkali się w Rzymie, by ustalić szczegóły współpracy.

Jak podaje fakt.pl, Paweł Kukiz i włoski polityk chcą wzmocnić w Europie instrumenty demokracji bezpośredniej i zadbać o interesy państw członkowskich w Unii Europejskiej. W tym celu ma powstać międzynarodowa koalicja gotowa do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mają się w niej też znaleźć ugrupowania z Chorwacji (Živi Zid), Grecji (AKKEL) i Finlandii (Liike Nyt).

To jest grupa otwarta, która będzie się jeszcze rozbudowywała. Zarówno pod względem ugrupowań, jak i pod względem programowym. Są to ugrupowania antysystemowe, przeciwne oderwanej od interesów obywateli europejskiej biurokracji, ale proeuropejskie. – powiedział Stanisław Tyszka. (onet.pl)

Jak podał Kukiz na swoim Facebooku, wspólna konferencja była udana. Wspomniał o „Unii równych sobie Ojczyzn”. Zamierza też walczyć z „brukselskimi arystokratami”. W tym celu podpisali 10-punktowy „manifest europejski”.

Przeczytaj więcej
Komentarze