18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiceprezydent Warszawy szokuje

Rabiej chce dzieci dla gejów w Polsce. "Przyjdzie czas na adopcje"

15.03.2019  18:57
Paweł Rabiej  chce, by w Polsce legalne były małżeństwa homoseksualne i adopcja dzieci
Paweł Rabiej chce, by w Polsce legalne były małżeństwa homoseksualne i adopcja dzieci Fot: VIPHOTO/East News

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiada, że będą wprowadzone związki partnerskie. Następnym krokiem ma być adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Wypowiedź polityka wywołała burzę. Odniósł się do niej nawet prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Były poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że chce, aby w Polsce legalne były małżeństwa homoseksualne. W rozmowie pojawiła się również kontrowersyjna deklaracja LGBT, którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Rabiej jako gej zaciekle jej broni.

Zobacz także

Edukacja seksualna w szkołach

Wiceprezydent Warszawy uważa, że w szkołach powinna być prowadzona edukacja seksualna zgodna ze standardami WHO. Jego zdaniem małe dzieci powinny poznawać swoje ciała, bo są tego bardzo ciekawe.

Rabiej chce, by w Polsce legalne były związki partnerskie, bo to „nie jest samo zło”. Ma to być pierwszy krok do „równości małżeńskiej z adopcją”. Małżeństwa homoseksualne uważa za konserwatywne.

Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – powiedział Paweł Rabiej.

Rabiej kontra wszyscy

Najwyraźniej Rabiej przemyślał swoją wypowiedź, ponieważ później napisał na Twitterze, że wspomniane w wywiadzie kwestie nie były stanowiskiem ratusza. To co powiedział, miało wyłącznie charakter prywatny. Czy powinien wcześniej ugryźć się w język?

Rafał Trzaskowski napisał, że polecił Rabiejowi „zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczył”. Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej oświadczył, że nie akceptuje tego, co powiedział Rabiej we wspomnianym wywiadzie i nie będzie to element programu wyborczego Koalicji Europejskiej.

Czytaj także