18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kosztowna porażka

Pawłowicz przegrała proces. "Ze mną trzeba grzecznie"

20.03.2019  16:04
Pawłowicz wytoczyła proces i teraz za to zapłaci
Pawłowicz wytoczyła proces i teraz za to zapłaci Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Agora wygrała proces, który wytoczyła jej bojowa posłanka PiS. Krystyna Pawłowicz musi pogodzić się z porażką, ponieważ sąd apelacyjny utrzymał wyrok w mocy. Teraz to ona zapłaci.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Krystyna Pawłowicz zaatakowała Agorę za reportaż „Ze mną trzeba grzecznie” z 2013 roku. Zdaniem sądu, autor Marcin Wójcik nie działał bezprawnie, prezentując cytaty z publicznych wystąpień Pawłowicz.

Pawłowicz kontra Agora

Posłanka PiS uznała, że w „Dużym Formacie” naruszono jej dobra osobiste, a Wójcik sporo nazmyślał. Zażądała więc przeprosin i 20 tys. złotych odszkodowania.

Jak przypomina wyborcza.pl, w 2017 roku sąd oddalił pozew Pawłowicz i zasugerował, że jako osoba publiczna musi być bardziej odporna na krytykę. Parlamentarzystka i wielbicielka mielonych z patelni złożyła apelację, ale nic to nie dało.

Pawłowicz przegrała proces

Myśliwy stał się ofiarą. Teraz to Pawłowicz musi zapłacić Agorze kilka tysięcy złotych. Wójcik zarzuca jej, że to ona kłamała w wielu kwestiach. Pełnomocnik Agory mec. Piotr Rogowski uznał, że pozew Pawłowicz to próba ocenzurowania mediów i ograniczenia swobody dziennikarskiej wypowiedzi.

Czy to koniec walki? Znając Pawłowicz, wkrótce znów zaatakuje w mediach społecznościowych.

Przeczytaj więcej
Komentarze