18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atakuje jak kobra

Pawłowicz w natarciu. Tym razem bierze się za Gdańsk

31.05.2019  08:24
Pawłowicz w natarciu. Tym razem bierze się za Gdańsk
Pawłowicz w natarciu. Tym razem bierze się za Gdańsk Fot: Flickr

Krystyna Pawłowicz chyba nigdy nie przestanie wygłaszać swoich agresywnych zdań na różne tematy. Teraz oberwało się prezydent Gdańska - Aleksandrze Dulkiewicz.

Poszło o Westerplatte. Krystyna Pawłowicz wściekła się na słowa prezydent Gdańska - Aleksandry Dulkiewicz. Chodzi o plany PiS, aby doprowadzić do wywłaszczenia historycznego miejsca poprzez wybudowanie tam filii Muzeum II Wojny Światowej.

Walka o Westerplatte

Projekt ustawy spotkał się ze stanowczym sprzeciwem Dulkiewicz, która zapewniła, że zrobi wszystko by do tego nie doszło. 

To jeden z najwymowniejszych symboli walki o polskość. PiS dla swoich politycznych celów chce odebrać ten teren Gdańskowi. Zrobię wszystko co możliwe, w walce z opresyjnym państwem PiS, który chce wprowadzić ustawę szkodliwą dla polskości Gdańska – zapewniła prezydent Gdańska.

To rozsierdziło Krystynę Pawłowicz do granic możliwości. Nie od dziś wiadomo, że polityk broni planów PiS-u zawsze i za wszelką cenę.

Krystyna Pawłowicz atakuje jak kobra

Spór jest o tyle istotny, że ta decyzja wpłynie realnie na przebieg obchodów rocznicowych II wojny światowej, które do tej pory budziły za każdym razem spore kontrowersje. Jeśli plan PiS-u się powiedzie, Ministerstwo Kultury, jako zarządca tego terenu będzie swobodnie dysponować obszarem wokół pomnika na Westerplatte.

Krystyna Pawłowicz poczuła, że sprawa jest szczególnie istotna i postanowiła się nie hamować. 

Kogo popieracie?

Czytaj także