18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krystyna kontra cały świat

Pawłowicz wywołała międzynarodowy skandal

23.04.2019  07:55
Krystyna Pawłowicz znowu atakuje na Twitterze - stała się właśnie sławna na całym świecie
Krystyna Pawłowicz znowu atakuje na Twitterze - stała się właśnie sławna na całym świecie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Krystyna Pawłowicz jest wyjątkowo aktywna w mediach społecznościowych i prawdopodobnie nigdy nie śpi. Charakterna posłanka tym razem mocno dołożyła do pieca, bo zrobiło się o niej głośno poza Polską. Wywołała międzynarodowy skandal.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher na Twitterze złożyła życzenia z okazji żydowskiego święta Pesach. Dzień później złożyła życzenia Polakom z okazji Wielkanocy, ale było już za późno, bo Krystyna Pawłowicz zaatakowała.

Zobacz także

Krystyna Pawłowicz czuje spisek

Zdaniem Pawłowicz profil ambasady na Twitterze jest fałszywy. Życzenia uznała za prowokację. Podejrzewa, że ktoś nie chce, by w Polsce powstały amerykańskie bazy wojskowe, a Donald Trump jesienią spotkał się w Warszawie z Andrzejem Dudą. Chociaż później próbowała stonować swoją wypowiedź, już stała się światową „gwiazdą”.

Pawłowicz i międzynarodowy skandal

Agencja Associated Press wystosowała depeszę, w której napisała o krytycznym komentarzu Pawłowicz. Jak podaje wprost.pl, przy okazji wspomniano o kukle Judasza z Pruchnika i komentarzu działacza narodowców Roberta Bąkiewicza o „poganach i wiarołomnych Żydach”. Wkrótce o Pawłowicz dowiedzieli się czytelnicy „The New York Times”, „Washington Post”, „Times of Israel”, „Herald Zeitung”, „Israel Hayom” i „Haaretz”.

Przeczytaj więcej
Komentarze